Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Иванич - напреднал
Да, предвидил съм един маховик от ладичка, трябва да стане чрез помощна втулка от стругар.
пишман_майстор - майстор
Дай после снимки да видим как си направил дробилката, че аз пък имам цял чугунен абрихт излишен. Мога му излепам вала. И ел.мотор подходящ е наличен 5квт, 3000об/мин .
И градина с дръвчета също, и ток трифазен на бараката . Събират се понякога доста клонак.
Не съм се замислял , че може да се скалъпи от абрихт мощна дробилка.
Аз имам една с квт и половина , но мъка бате... девет дена , девет часа докато надробя едно вързопче и не знам дори къде съм я запилял.
Иванич - напреднал
Здр, вал от абрихт става обаче?

В продавалниците намирам все едни дърти, ръждясали, дори и изчеткани от ръждата,
обаче при разглобяване и настройка започва едно късане на болтове,
пробиване отвори, вадене на остатъци и още екстри, дето ще ми скъсат нервите,
туй за стругар, центровки и втулки за маховик са още разходи и време и проблеми, и мерака ми може да свърши неочаквано..

После вала на абрихта няма достатъчно голям паз, както е при дробилките, дето да ходят остатъци и талаши, за да завихрят насеченото навънка, което значи, че ще се забива с остатъци и производителноста пада, и след всяко задръстване/набиване има частично разглобяване, и чистене на ножове,
Чистил съм ножове на абрихт, особенно при иглолистни и смолисти клонаци, и знам за какво става дума.. После листата много задръстват бункера на вала на абрихта, Въобще вал на абрихт е неудачно решение за тази цел,

При добрите дробилки вала е една голяма касета със стърчащи ножове /1,5см , и огромен паз, и така се завихрят в бункера талаши/парчета/листа, и на раз излизат навън, иначе почва пак едно разглобяване и чистене на ножове и бункер..

И ако взема 1.5м дебелостенен профил 10х6см, 2 ножа по 20 см, и 2 лагера и 2 черупки, и един дебел и дълъг плътен шестогам имам в мазата, а може би квадрат плътно 10х10, ще е нужно, заварявам профила на квадрата, дупки, ножове, болтове, с осигурителни гайки, и 2 лагера набиваме, и малко на стругаря давам и оста готова, и това са около 300/350лв, за нов вал, и то отлично изпълнение ще стане, дайБоже де!
Другото е монтаж, заварки, електроди и бира..

Другата екстра е регулировката: от талаш до клечки/парчета 5-7см, Това го предлагат само скъпите дробилки,
Щото талаша е добре за градината, ама няколко чувала, А за печката после, нали по една лопатка парчотии мога да хвърлям вътре.
Тъй де, правя го за мене си, и всичко трябва да е супер. Е поздрави на всички !
Иванич - напреднал
Е от тука доста опит може да се ползва.

голям майстор, и мн техника, мога да направя само една лека корекция ако е за мене:
-ножовете по дълги, около 20 см.
-и работното положение на машината бих го променил на 60градуса нагоре, тогава и изхода ще се насочи почти хоризонтално, тоест 15 градуса надолу ще сочи.
Браво на колегата, отличен е!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Като е хоризонтално, поема дълги клони...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Предпазната фуния по-дълга, за да не ти стигат ръцете до ножовете!
пишман_майстор - майстор
Един колега от ФВ форума беше правил една . Наглед нищо особено , но ме впечатли как работи
пишман_майстор - майстор
Иначе полуготов продукт може би е това https://drobilkibg.com/produkti/25-rezh ... a-r40.html
Вече редуктор и мотор - отделно.
Видео
Иванич - напреднал
съб апр 20, 2024 10:33 pmn_a написа:
Предпазната фуния по-дълга,
Да входната фуния трябва да е по-дълга, и навирена нагоре,
щото като почне да хвърчи назад, става олеле,
Даже и защитна маска и очила трябват, ама кой слага,
Иванич - напреднал
съб апр 20, 2024 10:45 pmпишман_майстор написа:
Иначе полуготов продукт
750 лв даваме, после двигател, стойка , фунии и т н, и режем клони до 4 см,
а, Не!

Тема "Дробилка клони правим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: