Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
пет апр 19, 2024 9:02 pmИванич написа:
а какво ще кажете за тая
https://www.onlinemashini.bg/benzinova- ... rb02/87876
или едно ново райдерче за 1,2к виждам че има,
https://www.koledzhikov.bg/product/moto ... -rd-gsh01/

e нямам ток там, иначе ще е друго
Поздрави на всички които участват тука..
Пак линкове с евтини четритактови китайски двигатели.
Кое не разбра, нищо не даваш -нищо не получаваш.
Иванич - напреднал
1200/1800лв за едни е нищо, но за мене е доста,
а като гледам в Амазона и там цените са около 2к
предложи нещо
Чел съм за Loncin добри думи.
От друга страна, спомена се лозе. Колко овошки има за поддръжка, та се налага дробилка?
Дори направата на такава, колкото и евтино да излезе, оправдано ли е?
пишман_майстор - майстор
На Лонцин моторите са супер .
За другото ( дробилка) нямам мнение
MamaMy - майстор
Аз без да имам лозе едвам смогвам на няколко дървета. Три големи черници правят клони като да напълнят тир. Една година ги орязах едновременно. Успях да запълня улицата на цялата ширина между двете огради, на височина повече от два метра и дължината на 4 коли. Взех една дробилка на заем и отделно на нея на две места в двора по едно огнище. Цяла седмица опушвах съседите, а дробилката спря защото нямаше къде да редя чувалите вече. Отделно клони по-дебели от 4-5см се режеха за огрев. Голям проблем е. Миналата зима рязах клони за огрев на голямата черница. Бях и оставил трите най-прави и правилно разположени за 2-3 години без да ги режа и бяха станали по 15-20 см в основата си. Дробилката вече я няма и двора ми се зарина с клони. Цяло лято седяха на няколко камари защото не бях добре и нямах възможност да ги оправя. Преди две седмици изгорих повечето, но не ми стигна един цял уйкенд. Ще трябва да прежаля още поне един ден, а имам и огромен орех който плаче за рязане. Има много изсъхнали клони и други които растат в неправилната посока. За него ще ми трябват поне 4-5 дни. Ако беше дробилката да ги наситня на момента, после щях да си ги изгоря по малко в едно огнище или щях да ги изсуша и да ги оставя за разпалки. Сега само става змиярник в двора. Като ги накамаря и обраснат в трева стой та гледай. Докато горих тези, няколко змии дадоха фира. Понеже влача клоните през двора по няколко и не гледам какво има в тях. Завличам ги до огнището (диаметър около 3м) и ги хвърлям цели. Току някоя змия почне да се мята из жарта. Едната беше доста голяма и яко размириса на барбекю :lol:
Иванич - напреднал
Сега ми е нужен най-вече вал/барабан с ножове, и си нямам идея отде да го намеря,
може би да питам в някой сервиз за градинска техника, те отде се снабдяват с резервни части,
може и втора употреба да е, някой може ли да помогне.
hidrazin - майстор
пет апр 19, 2024 6:29 pmИванич написа:
обаче не намирам добър вал от абрихт, все едни не-до-окомплектовани,
Какво значи не докомплектувани?
В продавалниците има без ножове ама оригиналните ножове не ти трябват.
съб апр 20, 2024 8:02 amИванич написа:
Сега ми е нужен най-вече вал/барабан с ножове, и си нямам идея отде да го намеря,
може би да питам в някой сервиз за градинска техника, те отде се снабдяват с резервни части,
може и втора употреба да е, някой може ли да помогне.
Сервизите се снабдяват с резервни части от производителите. Валове едва ли имат.
Как от къде да го намериш? Ами от продавалниците. Нов едва ли ще намериш.
В България отдавна няма никакво производство.
Примерно:
Вал за абрихт, 2 ножа
вал за абрихт
Вал с лагери за абрихт
Абрихт+циркуляр.без мотор.С два ножа за 120 лева
Това последното си е направо подарък.
:partyman:
Иванич - напреднал
този /вал за абрихт/, може и да стане ,
hidrazin - майстор
Аз не знам. Ти явно знаеш по-добре от мен.
Просто помогнах с търсенето.
:partyman:
пишман_майстор - майстор
Моментните колебания при дробене са силни. Което значи, че механизма за поддържане на газта при зададени обороти ще се скапе за норматив. Това на двигателя нали. Електромоторите го нямат тоя проблем . И при тях това не е толкова от значение.
Ще трябва да се монтира един вид "гасител" за тези импулси. Т.е. тежък диск , монтиран на вала ( на абрихта ) , който да поеме тези импулси, излишно е вероятно да казвам , но трябва и да е балансиран, че почват други проблеми там :)

Тема "Дробилка клони правим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: