Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
katn - специалист
здравейте! снега се стопи и се показа тревата. :) обаче гледам се появили някакви други растения. :shock: въпросът ми е пръскат ли се с някакъв препарат който да не вреди на тревата или трябва да ги скубя стрък по стрък? :?

Прикачен файл

IMGP3273.jpg
IMGP3273.jpg (202.09 KиБ) Видяна 3104 пъти

Прикачен файл

IMGP3274.jpg
IMGP3274.jpg (226.73 KиБ) Видяна 3104 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
Великден идва... и твоите плевели по нашия край им викат великденче. Даже и цвят образува - от синьо, до тъмно-синьо. Задържа изключително много влагата. И много е трудно да се оттървеш от него. Хубавата новина е че вирее докато е влажно времето. После изсъхва (корените остават) и напролет пак. Към май месец ще почне да изсъхва :)
А да съм полезен по конкретния проблем - не. Поне иформация ти дадох.
Тани - модератор
Не разбрах за какво е НЕ-то , ако е да не скубе стрък по стрък си прав - няма смисъл , защото има препарати , които унищожават само широколистни растения.
muncho - специалист
Пробвай с аминопиелик,ама умиране има-отърване няма от това великденче.Наистина като засушее -изчезва.
schuldiner - майстор
Аз правя нещо по-хамалско:
Изравям всички чимове с лопатата, нахвърлям ги в щайги, а пръстта отдолу прекопавам и почиствам с търмък (гребло ли му викат?). Самите чимове лесно се отделят от плевелите и едно бързо прехвърляне отстранява всичко ненужно. После върху прекопаното и разрохкано място нареждам като теракот тревата, поливам обилно, леко утъпквам и туйто! Може да се ръсне допълнително някой и друг кг семе вместо фугиране. За двайсетина квадрата операцията отнема 2-3 часа и няколко бири - дори е приятно...
Не знам дали е правилно така, ама предпочитам с лопатата, отколкото да се дупя да късам тревички. А отрови - по никой начин в моя двор!!!

ПП Всъщност, това почнах да го правя когато се денивелира полянката и почна да се клати масата с бирите... Уж само да подравня за масичката, а се оказа лесно и така продължих нацяло, като почистването от плевели беше между другото. Може би не всички сортове понасят такова нещо, ама моята е някакъв непретенциозен (евтин) холандски райграс - дори не си правя труда да му помня името.
extim69 - специалист
матон 600

http://agropal-bg.com/products/herbicid ... 00-ek.html

хербецидна мотика

ако пръскаш ,щте засегни лози и други широколисни

Прикачен файл

пародия на хербецидна мотика.jpg
пародия на хербецидна мотика.jpg (151.77 KиБ) Видяна 2532 пъти

Тема "питане за тревата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: