• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Градинар написа:
В и около София чернозем няма! Това е гадна лепкава смолница:-) Завали ли е кал, не вали ли се напуква веднага.
Като пресовате земята как мислите ще тръгне младото коренче, и как въобще би виряло в сплескана глина?

Идеята с пясъка е добра, но го сложете преди да заравните и валирате. А ако искате да направите хубав тревен килим, след това добавете и малко хумус, минимум 10 см.

Успех!
Местото е близо до Драгоман.Казаха, че е чернозем и така ви го пресъздавам.Наистина е лепкава и гадна почва.Имаше страхотна трева преди да разкопая и ме е яд,но беше наложително.
Другото, което се сещам е да трамбовам,отново да фрезовам и тогава да сея и наръся с пясък.Ако бъркам, чакам съвети. :supz:
merakliq - специалист
Здравейте, след внимателен прочит много неща по засяването на тревен килим ми станаха ясни, за което благодаря на специалистите :). Доколкото разбирам в моя случай трябва в тревната смеска преобладаващите семена да са Festuca arundbacea. Питането ми е - Има ли значение на коя фирма, държава или пък от кой магазин ( Mr. Bricolage, Baumax, Praktiker, Metro, Kaufland и т.н.) трябва да е тревната смеска или просто да гледам състава който ми е необходим и дали е за слънце или за сянка? :?
fnstyle - напреднал
merakliq написа:
Здравейте, след внимателен прочит много неща по засяването на тревен килим ми станаха ясни, за което благодаря на специалистите :). Доколкото разбирам в моя случай трябва в тревната смеска преобладаващите семена да са Festuca arundbacea. Питането ми е - Има ли значение на коя фирма, държава или пък от кой магазин ( Mr. Bricolage, Baumax, Praktiker, Metro, Kaufland и т.н.) трябва да е тревната смеска или просто да гледам състава който ми е необходим и дали е за слънце или за сянка? :?
Ето ти моята полянка ако ти харесва това е '"зелена морава" на ÏVESTO като имаш на пред вид че не е много добре поддържана, сега вече имам повече време и от тази година ще бъда по грижлив.За тор използвам 2бр. немско овчарско куче(също и за валяк)

Прикачен файл

DSC00006.JPG

Прикачен файл

DSC00127.JPG

Прикачен файл

DSC00123.JPG
Миналия месец напръсках моята поляна с разтворим листен тор "N-extra". За седмица полудя. Поляната е двегодишна.След като я окосих обаче вместо да продължи да расте като листна маса за косене, тя спря листата и направи семе. Мисля да я оставя да си узрее семето и да опада в поляната. Тя си е добре, но не е съвсем гъста, а така мисля ще сгъсти коренчетата още.
Какво ще кажете?
stiv1961 - майстор
И аз на 1- ви маи нахвърлях семена райграс и вчера направих снимки на поникналата трева.Трябва ли да нахвърлям семена на петната където не е поникнал или да изчакам още малко?
П.П Това са снимки на 13- тия ден от ,,сеитбата" :)

Прикачен файл

130520121701.jpg

Прикачен файл

130520121700.jpg
muncho - специалист
някой ме беше попитал за актуални снимки от нашия двор .,на 22.05.2012г са правени :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
stiv1961 - майстор
Хммм, хубаво имение :) , а моята тревица е все още рехава и от тия дъждове не мога да я окося. Това е снимка на 26- тия ден от ,,сеитбата" :)

Прикачен файл

260520121738.jpg
stonesour - специалист
според мен и сухо да беше, рано и е за първо косене на тази трева. аз бих я изчакал още седмица. да доближи тази от снимката. :-D /и аз не можах да изкося от тези дъждове/

но пък засях продължението. :lol:

Прикачен файл

DSC_0050.jpg

Прикачен файл

DSC_0052.jpg
hidrazin - майстор
На втората снимка виждам някакви стълби.Ползват ли се?
Ако се ползват ти трябва пътека - иначе райграса ще стане на пътека дори и да е от
устойчивите на утъпкване видове.
А заради дъждовете и аз не мога да кося а плевелите не чакат.И те искат косене. :?
:partyman:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: