• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pavkatay - майстор
Валира се и няколко пъти годишно със 100 килограмов валяк преди поливане и след косене.
titingo написа:
Виж,не те съветвам да ползваш оборска тор,защо ти е,просто покрий семената с много тънък слой пръст и те ще си покарат.Също така се убеди дали тези изъхнали места са мъртви или тревата е в стстояние на летаргия от летните горещини,сега с понижаването на температурите може да се разелени.Ако искаш да ториш използвай смляна соя или царевица,вместо оборска тор или амониева селитра
titingo, ето за тези места става въпрос, според мен са умрели отдавна :( Иска ми се да не прекопавам цялата площ, а малко по малко да възстановя щетите. Мисля да подсея с http://botanika.bg/products.php?pid=36 .

Прикачен файл

S6303163.JPG
S6303163.JPG (262.45 KиБ) Видяна 8351 пъти

Прикачен файл

S6303164.JPG
S6303164.JPG (247.58 KиБ) Видяна 8351 пъти

Прикачен файл

S6303165.JPG
S6303165.JPG (268.94 KиБ) Видяна 8351 пъти
gkaraivanov - специалист
Ако някой знае нека сподели!!!Каква е тази настилка на снимката?
Аз лично мисля че това кътче е постигнато с найлон над почвената повърхност за да не излизат треви и т.н. и после е натрупано с кори от бор може би Но изглежда много оригинално!

Прикачен файл

gradina037.jpg
gradina037.jpg (39.6 KиБ) Видяна 8338 пъти
titingo - напреднал
Няма нужда от прекопаване,щом ще подсяваш,стрижеш тревата на най- ниското ниво на косачката,изтърмъчваш образувания мулч ,хвърляш семената и покриваш с много тънък слой пръст.
Все пак тези петна,не обърна ли внимание как се появиха,за колко време,на сенчестите места ли са предимно или на слъчевите?

От линка на снимката ти в тази кутия това е райграс,изниква много бързо.
Ако имаш много за пресяване ,трябва да знаеш каква е и старата ти трева,защото ако е друга...?
titingo - напреднал
Ами някакъв мулч от боедисани кори изглежда,дали са борови ,кой ги знае.Аз лично имам такъв цвят борови кори под дърветата и трева почти не излиза,само дето от слънцето избеляават и затова редовно добавям по малко
titingo написа:
Няма нужда от прекопаване,щом ще подсяваш,стрижеш тревата на най- ниското ниво на косачката,изтърмъчваш образувания мулч ,хвърляш семената и покриваш с много тънък слой пръст.
Все пак тези петна,не обърна ли внимание как се появиха,за колко време,на сенчестите места ли са предимно или на слъчевите?

От линка на снимката ти в тази кутия това е райграс,изниква много бързо.
Ако имаш много за пресяване ,трябва да знаеш каква е и старата ти трева,защото ако е друга...?
titingo, част от петната най-вероятно са се появили от неправилно поливане (вечер) и високите температури.. другата част се появи след като наторих с амониева селитра на 1 август (въпреки че гледах да е по-малко от нормата). Появиха се на слънчеви места. А пък и самата почва е страшно твърда и нацепена, което може да допринася по накакъв начин за проблема. Ще помисля за уред за аериране.

Старата трева е тревни смески спорт на Вилморин (Lilium Perenne, Festuca Rubra Arundinacea,Festuca RubraMystic, Festuca Rubra Greenlight, Ray Grass Capri) и Лактофол (Lollium Perenne – 60% , Festuca rubra – 35%, Poa Pratensis – 5%). А всъщност не е много стара, тъй като я сях април месец :)
titingo - напреднал
Belchev :

Festuca Rubra е трева за сянка,не толерира директното слънце по цял ден,такава трева през лятото никога няма да стои добре,гледам от нея имаш много
Festuca Arundinacea издържа на засушаване ,но в много топлото също се затормозява .Lolium Perenne или райграса ,се нуждае от двойно повече азот в сравнение с Festuca Arundinacea и тук идва момента с невъзможноста да удоволетвориш и двете треви с азот.Ако вкараш азот в норма за райграса ще пренаториш Festuca Arundinacea,ако пък ториш по леко няма да стигне за .Lolium Perenne. Въобще с амониева селитра през лятото не се тори. За спечената почва,аерацията е временно решение,дълготрайното е да преминеш към трансформацията на почвата си като вкарваш компост,торф и органични торове.
velsi - Почетен майстор
gkaraivanov написа:
Ако някой знае нека сподели!!!Каква е тази настилка на снимката?
Това на снимката се нарича BARK. Представлява борова кора, смляна на дребно. Продукт от дървопреработката. Предлага се в Щатите. Снимката е от там. Продават го в чували, или насипно. Има различни - по-едро смлени, по-дребни... Използва се за насипване около културни насаждения за не порастват плевели.
titingo, благодаря много за информацията и съветите! ;)
kolos - напреднал
Прочетох горните постове и мога да кажа, че аз правя точно това, за което сте писали, че не трябва да се прави,
а именно - поливам само вечер и наторявам всеки месец с амониева селитра.
Така че мисля, че проблема е някъде другаде.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: