Мнения и въпроси за хола
Scarface - помощник
Здравейте
Моля за съвет за ситуация, за която нямам никакви знания и не знам как да постъпя. Преди време брат ми построи къща и после я продаде на един руснак. Човека си живя в нея 2 год и нямаше проблем, но преди няколко месеца ни извика да ни покаже, че плочките на хола са му надигнати и камината е напукана. В началото, понеже надигането беше към 5 мм и си помислих че къщата сляга и понеже хола е голям с Г-образна форма и няма никакъв друг бетон отдолу освен плочата, пръстта е задържала плочата на хола по нагоре, а стените са хлътнали. Отстранихме проблема и човека си се прибра в Русия. Тези дни си дошъл и днес ми се обади, понеже пак имало проблем. Този път надигането на плочата беше доста брутално- 2см на метър някъде. От издуването пода е напукан и камината е цялата в цепнатини. И в двата случая това ставаше след проливни дъждове и понеже къщата се намира в нещо като улей и като вали цялата вода минава от там. Единственото за което мога да се сетя като причина за проблема е, че водата се е пропила под почвата и е стигнала до плочата и понеже в задната част, където е по голямо надигането, почвата е по нависоко от нивото на хола и налягането е повдигнало плочата. Нещо подобно предполагам се е случило с Киров-Бош в Бургас. Искам да питам дали мислите, че може да е наистина от водата и по проблемно е кой в случая трябва да плати за ремонта?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е нали сте я продали къщата? Какво се пъхате там?
Scarface - помощник
Строителя по закон дава гаранция 10 год на конструкцията и 5 на довършителните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вие строителя ли сте или бившия собственик?
Scarface - помощник
Брат ми е и строителя и бившия собственик.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сегашният собственик инвеститор ли е бил? Не. Купувач.... Оглежда и купува "така-както-е". Като си купите кола, после ходите ли при предишния собственик да ви я ремонтира?

Изобщо няма да коментирам "строителството" на този имот

Тема "Проблем с плочките в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: