Мнения и въпроси за хола
CaraVani0 - помощник
Здравейте,

Имам следните 3 помещения:
Детска: 14.888 м², габаритни размери: ш: 301 x д: 491 см
Спалня: 15.505 м², габаритни размери: ш: 314.5 x д: 497 см
Хол: 36.708 м², габаритни размери: ш: 628.0 x д: 640.5 см

Искам във всичките да сложа естествен дъбов паркет/дюшеме. Интересува ме какви са препоръчителните размери на паркетините за тези помещения. По принцип бих искал да сложа по-големи паркетини - по-уютно ми изглежда, но доколкото знам големите паркетини (както широки така и дълги) праваят помещението по-малко и повече се измятат. Бях се спрял на:
Хол: ш: 12 см/д: 50-150 см/в: 2.1 см
Спалня/Детска: ш: 9 см/д: 40-120 см/в: 2.1 см

И двете се водят дюшемета.
Беше ми препоръчан: ш: 70/д: 400-700/в: 22 за стаите като максимален размер, така че да не се смалят, а за хола колкото и да е. Ето и самите помещения:
Хол, Спалня, Детска
tanq222 - специалист
Никога не може да се изчисли перфектният размер, винаги има фира, препоръчително е да се вземе по-голяма квадратура, майсторите я изчисляват по 1.1. Измятането зависи от това дали е добре изсъхнало или не и от съхранението в складовете.
Chefo77 - майстор
Майсторите по принцип "я изчисляват" по 1.05 (5% фира). 10% е презастраховане, освен в случаите с неправилни форми на помещенията.
А в конкретния случай колегата не пита за фирата, а за подходящи размери на отделната паркетина спрямо размерите на стаята - да не са прекалено големи или прекалено малки.

Тема "Препоръчителни размери на паркетини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: