Мнения и въпроси за хола
BigPuff - напреднал
Здравейте!
Първо: поздравления за хубавия форум и сайт :)
И аз съм се захванал с един ремонт вкъщи, още не му се вижда края, но ще се отчета в "Галерията" :lol:
Сега на въпроса.
На картинката се вижда разпределението на дневната част, проблема е че едното помещение е на замазка, а в другото има теракота, която на става за нищо :| Решил съм да слагам ламиниран паркет (от финансови съображения) а в момента има разлика от около 1,5см.За изравнявенто виждам два варианта - да изкъртя плочките до замазка, или да "напълня" тези 1,5 см с някаква замазка...Четох за саморазливните замазки, но за тези ~6 кв.м. ще отидат 200+ лв. :?.... Та ще се радвам на всякакви мнения и предложение

Прикачен файл

Shema.JPG
Shema.JPG (39.89 KиБ) Видяна 4951 пъти
Duke_BG - специалист
1.5 см денивелация можеш да я "обереш" и с лайсна
velsi - Почетен майстор
Така е, но човека не иска да оставя теракота!
крум - специалист
Мене ако питаш - кърти.
Всяко заливане ще струва пари за материали + мъкненето им и допълнително ще утежнява конструкцията.
Не че като изкъртиш няма пак да пренасяш отпадъците.
А и ако ще къртиш само теракотата, с една хубава машина ще излезе за няколко часа.
Niky - специалист
Може да си направиш обикновена замазка - цимент + теракол + пясък + фибри.

Фибри задължително, защото иначе замазка 1.5см няма да може да направиш. Аз лично ползвам фибермеш.
BigPuff - напреднал
Niky написа:
Може да си направиш обикновена замазка - цимент + теракол + пясък + фибри.

Фибри задължително, защото иначе замазка 1.5см няма да може да направиш. Аз лично ползвам фибермеш.
Може ли малко повече инфо за "фибермеш" - Гугъл нищо не каза...
За самото къртене не се притеснявам, проблема е с отпадъците - 4 ет. без асансьор :sad:
крум - специалист
Аз вече съм претръпнал... при мене нивата са от 15 до 22 см...
Етажите са 2, пак без асансьор...

Предполагам, че няма да са повече от 30-40 чувала при тебе.
А и винаги можеш да наемеш някой да ти го изкърти/изнесе/извози. Това май е най-лесния, бърз и чист начин, ако имаш идея какво и къде да се изкърти.

Примерни цени:
3 лв. на квадратен метър за къртене
30 лв за извозване
1 лв на чувал за изнасяне на боклука.
Груба сметка: около 120 лв. за всичко, ако боклука е 35 чувала.
BigPuff - напреднал
крум написа:
Аз вече съм претръпнал... при мене нивата са от 15 до 22 см...
Етажите са 2, пак без асансьор...

Предполагам, че няма да са повече от 30-40 чувала при тебе.
А и винаги можеш да наемеш някой да ти го изкърти/изнесе/извози. Това май е най-лесния, бърз и чист начин, ако имаш идея какво и къде да се изкърти.
:)
Лошото е че не само теракотата. Ремонта включваше и две бани, премахване на преградна стена от тухли четворки и две врати (на чертежа се виждат). Та в момента вече имам към 50тина чувала с боклук (по около 40 кг.) Мисля да купя един телфер за 120 лв. и лека полека да ги спускам през балкона, защото една фирма вече ми обяви мин 1,5 лв. на чувал, и то ако са по 20 кг :sad: . В момента обаче чувалите са складирани върху теракотата и трябва първо да ги изнеса, и след това евентуално да къртя :? Но не знам, дали като махна плочките няма пак да остане разлика? От друга страна ако правя замазка колко време ще й трябва за да изсъхне :oops:

Тема "Изравняване на нива за ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: