• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
ср окт 25, 2023 12:52 pmivanovbg написа:
Лазаре, нещо не си добре с математиката. Количеството нужна топлина е константа, спецефичния топлинен капацитет на флуида също и го местим при тооплината и какво остава? Масата по отнетата температура. Масата на флуида е дебита по плътността. Плътността есъщи константа и я местим от другата страна. И какво остана ? Отляво нужната топлина с някакви коефициенти, а отдясно дебит по някаква температура.
съб окт 21, 2023 8:02 pmivanovbg написа:
Нормално е хоризонтално да дават по малко ток. Нали се сещаш, че хоризонталните бойлери дават по малко топла вода от вертикалните. И при панела е така.
radius - майстор
Тук трябва да сложим и на гого довода, че вятърните генератори също са вертикални, много се смях на тази бъзикня.
чет окт 26, 2023 7:09 pmivanovbg написа:
...
Колкото до единиците - еми без значение е в случая щот умножаваш по 1. Като умножиш едно кебапче по едно пиене е без значение дали пиенето е ракия, вино или бира. Все ядеш 1 кебапче с всяко питие. Тоест големината на кебапчето не се променя.

И не мисли, че в автомобилите не се изчисляват дебити, плътности, обеми и т.н. и то не само на водата, а и на спирта, въздуха и то в много по голяма динамика на параметрите. Ако не ги знаеш си просто един гайкаджия. Знаеш ли колко сметки сме направили да направим най бързата кола в България?
пет ное 24, 2023 7:12 amivanovbg написа:
Аз бих ги разделил два по два и с тръби ф16 с алуминиева вложка. Иначе при температура на бойлера 50+ и последователно свързване четвъртия панел почти няма да работи щот ще му се задейства защитата от прегряване.
viewtopic.php?f=10&t=70752&start=10
kozl - майстор
пет ное 24, 2023 7:24 amТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 24, 2023 7:12 amivanovbg написа:
Аз бих ги разделил два по два и с тръби ф16 с алуминиева вложка. Иначе при температура на бойлера 50+ и последователно свързване четвъртия панел почти няма да работи щот ще му се задейства защитата от прегряване.
viewtopic.php?f=10&t=70752&start=10
Бисера изглежда да е закопан некъде, щото аз не го виждам :?
Иначе изглежда логично, ако има защита от прегряване на панела.
Примерно аз си мисля за автоматичен сенник. Над определена Т се спуска сенника пред панела. :roll:
пет ное 24, 2023 8:00 amkozl написа:
Бисера изглежда да е закопан некъде, щото аз не го виждам :?
Иначе изглежда логично, ако има защита от прегряване на панела.
Примерно аз си мисля за автоматичен сенник. Над определена Т се спуска сенника пред панела. :roll:
Сложи специалните очила и ще ти се получи!
Това, което изглежда логично за лаик, понякога се оказва вярно и на практика. Само понякога.
Висман не предлагат последователно свързване на колекторите си.
Можеш да започнеш да четеш и ти- дадох линк.
Ако това не те накара да помислиш........мое си разтягаме раздумката просто за кеф.
Защитата на панела започва от 75 градуса. Първото лято съм наблюдавал Т в бойлера до 74!!! градуса. За следващото промених настройки и тактика.
Това нещо не прегрява наистина, но Т на стагнация е много над 75.
Темата не е за локуми, а за бисери.
Според мен Иванов е наринал доста, но ако па я съм у грешка, моди може да ме корЕгира.
kozl - майстор
пет ное 24, 2023 8:13 amТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 24, 2023 8:00 amkozl написа:
Бисера изглежда да е закопан некъде, щото аз не го виждам :?
Иначе изглежда логично, ако има защита от прегряване на панела.
Примерно аз си мисля за автоматичен сенник. Над определена Т се спуска сенника пред панела. :roll:
Сложи специалните очила и ще ти се получи!
Това, което изглежда логично за лаик, понякога се оказва вярно и на практика. Само понякога.
Висман не предлагат последователно свързване на колекторите си.
Можеш да започнеш да четеш и ти- дадох линк.
Ако това не те накара да помислиш........мое си разтягаме раздумката просто за кеф.
Защитата на панела започва от 75 градуса. Първото лято съм наблюдавал Т в бойлера до 74!!! градуса. За следващото промених настройки и тактика.
Това нещо не прегрява наистина, но Т на стагнация е много над 75.
Темата не е за локуми, а за бисери.
Според мен Иванов е наринал доста, но ако па я съм у грешка, моди може да ме корЕгира.
Щом требе да слагам специални очила, явно "този бисер", не е за тази тема, а ти оти пляскаш локуми в тема за бисери :?
Спора е за в другата тема :wink:
пет ное 24, 2023 8:27 amkozl написа:
Щом требе да слагам специални очила, явно "този бисер", не е за тази тема, а ти оти пляскаш локуми в тема за бисери :?
Спора е за в другата тема :wink:
Така съм преценил, има си "коректор", при положение че греша.
Възможно е и ти да грешиш.
За другото си прав- заповядай в другата!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бисерът трябва да е явен, инак си е просто размяна на мнения, спор и си е за в оригиналната тема. Айде бе, снимки на заснежени домати нямате ли?
пет ное 24, 2023 8:52 amn_a написа:
Бисерът трябва да е явен, инак си е просто размяна на мнения, спор и си е за в оригиналната тема. Айде бе, снимки на заснежени домати нямате ли?
Разбрах, Козлин е прав.

Доматите ги изядохме, оскубахме....чакаме сняг, па то едно слънце...
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100

Тема "Бисери на форума" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: