• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
service_chocho - специалист
Еми това е идеята да има мека връзка с горната плоча ама само пустия му щурц ме мъчи нещото ще е към 3 метра дълго масивно е и тежко немога да измисля как да го захвана стабилнпо ако някой има идея да казва :?
schuldiner - майстор
Провисване или надигане може донякъде да се прецени по наклона на терасата. Доста често вместо към чучура водата отива към стаите - определено е надигане тогава... Връзката на парапета със стената също показва (по местата на пукнатините) накъде е движението.

По принцип затварянето на тераса е полезно за сградата. С итонг ми е трудно да повярвам, че ще се претовари (поне няма да е повече тежестта от предвиденото количество сняг на тая тераса). Естествено, като се наблъскат печка, хладилник и още куп неща, става опасно. Обаче за мен проблемът е в укрепването на зида от итонг - само на геометрията на блоковете не може да се разчита, на лепилото пък хептен. Този щурц на 3 м ... само той колко тежи, а каква е ползата от него? Да свърже двете стени на зидарията ли? Щото ако е само като носещ елемент, над него няма нищо - не ти е нужен. Какъв да е профил ще свърши същата работа...
service_chocho - специалист
По принцип идеята на щурца е със дюбели да се хване горната част на прозореца. А над щурца да се напълни с пяна зада не се "мачка" прозореца. "schuldiner" какъ друг вид профил имаш предвид.
schuldiner - майстор
За да опаянтиш срещуположните зидове и дървена греда ще свърши работа (ама в случая не е препоръчително). Профил... ами например П или правоъгълен. Или две Г-та по външния и по вътрешни ръб на итонга. Няма нужда да са много корави - то иначе при зор итонгът първи ще се пръсне. Самата дограма вече ти обясниха, че се хваща с дистанционери за горната тераса и пяна. Те би трябвало да обират движенията и да не позволяват напрежение в рамката и стъклопакета. За зида нещо подобно. Играл съм си да нанизвам горния ред итонг на шпилки към тавана, ама не е работа...
Всичко това с уговорката, че дограмата ти няма да се ползва за заздравяване на зида. Т.е. чувал съм за оребрение от 1 см квадрат, ама не знам в твоята дали няма да е стандартната тенекийка, пардон, шина, както е масовият случай...
service_chocho - специалист
За тия бленди дистанционери за дограма нищо не намирам нито във форума нито в гоогле може ли да дадете някакъв линк да видя за какво става въпрос?
Spokoiniq - майстор
Да те заведа за ръчичка до някоя фирма за дограма ли, що ли?
bran - напреднал
Здравейте,имам питане за приобщаване на тераса.Блока е 5 етажен тухла.Терасата е 4 м. дълга и широка 80см,именно тези 80см искам да усвоя към кухнята.Няма да се къртят носещи стени,само се маха врато-прозореца широк 2.80м,кърти се останалия зид.
Парапета на терасата е 10см бетон висок може би метър и нещо,страничните стени на терасата пак са 10см бетон до тавана/хотелски тип/ ,има остъкление с винкел.Идеята е да се се иззида по 75см от двете страни на терасата.
Но точно тук се чудя с какво да се зида,тухли единички,газобетон или др.
И всъщност дали трябва да се зида успоредно на бетонния парапет с нещо за да стане зида по дебел като двоен зид.От вънка ще се лепи стиропор 5см+минерална мазилка.На едната странична стена от приобщената вече тераса мога да залепя пак 5см стиропор външно/от другата ми тераса/ а от другата странична външна тераса трябва да питам комшията.
Трябва ли и от вътре да се лепи стиропор!!
Евентуално над дограмата какво се зида ,лепи като щурц за да не поръчвам дограма дълга до тавана.
Над моята тераса е усвоена,а под мен е остъклена с винкели.
В/у чата на терасата няма да се слага печки и прочие техника.
Благодаря предварително.
За да не отварям нова тема ще ползвам тази.

Правя ремонт на новозакупен апартамент.От предишните собственици е усвоена към кухнята тераса тип лоджия .

Парапета от бетон е около 50 см , нагоре е зидано с блокчета газобетон 10 см , отвън е залепен фибран 3 см.
Нагоре - ПВЦ дограма.

От двете страни е гол бетон. Няма топлоизолация.

Според вас има ли смисъл да иззидам отвътре навсякъде със газобетон 5 или 7,5 см ?
Планувам поставяне и на външна топлоизолация за целия апартамент.
x_klk - помощник
аз малко ще се отклоня от мненията ви, тъй като сега за първи път се занимавам с такъв вид дейност.
Та въпроса ми е такъв: усвоявам терасата на кухнята в панелен блок блок на терасата парапета е панел 5 см в дебелина и около метър височина, та до изкарване на това ниво мисля да го направя с итонг 5 см и нагоре вече с 10 см, след изграждането ще направя вътрешна изолация с 2 см фибран и вече на есен като събера парички външна с 5 см стиропор, според вас удачна ли е тази схема и какви съвети бихте ми дали.
  • 1
  • 2

Тема "Усвояване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: