Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Ще остъклявам тераста и искам да изградя стеничка до самия парапет, който е от бетон около 5 см. Над парапета ще е PVC дограма. Не знам обаче на какъв размер тухли YTONG да се спра :| 30 см го дават за външни стени, тя моята може да се каже, че е външна, но пък това е 1/3-та от терасата :) Дайте съвет.
Стефан - майстор
Въпрос - какво ще предназначението на тази стеничка до парапета? Или какъв е замисъла изобщо?
Стефан написа:
Въпрос - какво ще предназначението на тази стеничка до парапета? Или какъв е замисъла изобщо?
Върху нея ще застане PVC дограмата, не искам да махам съществуващия бетонен парапет, за да не загрозявам външния вид на сградата. Искам моята стена да е зад него. Прилагам схема на терасата.

Прикачен файл

teraska2.gif
След
teraska2.gif (5.72 KиБ) Видяна 25790 пъти

Прикачен файл

teraska.gif
Съществуващия парапед, бетон + метални решетки
teraska.gif (3.95 KиБ) Видяна 25794 пъти
velsi - Почетен майстор
Скоро слагахме дограма на точно такава тераса. Не съм го мерил специално, но мисля че зида от газобетонни блокчета беше 5 см. А и едва ли е неоходимо повече при положение, че бетона си остава.
Ако 5 или 7,5 е добре мен напълно ме устройва. Стига да не умрем от студ зимата :)
masteradmin - майстор
Аз ъсм правил 3 пъти до сега тази операция.

Прикачен файл

14.jpg
14.jpg (9.31 KиБ) Видяна 25762 пъти

Прикачен файл

10.jpg
10.jpg (6.3 KиБ) Видяна 25763 пъти
masteradmin - майстор
Прави се с 5 см. газобетон. Интересното е накрая как да се изравни терасата и 5 см. газобетонна стена. Аз го правя по следния начин.

1. Дигаш газобетона на 4-5 см. от ръба на тераста.
2. Вземаш по широки дъски около 15см.
3. Правиш си кофражни скоби и захващаш дъските като кофраж от двете страни на терасата.
4. След като захванеш дъските ги нивелираш самостоятелно и една спраямо друга.
5. Забъркваш пясък и цимент и пълниш кофража може да сложиш и малко арматурка вътре от парчета тел зада не се спука ръка като захващаш дограмата.

Хубавото е че така дограмата стъпва на монолитна и перфектно нивелирана стена с дебелина 10-15 см.
Успех. Жалко че нямам снимки.
Благодаря за изчерпателните отговори. След като го направим (и ако не падне) ще го снимам и покажа в сайта. :-D
EDI - майстор
За студа не се бой.Направи си изолация.Ако са ти по-дълги ръцете :-D ,направи я външна.Иначе си я направи вътрешна.
leonardo_vd - модератор
EDI написа:
За студа не се бой.Направи си изолация.Ако са ти по-дълги ръцете :-D
Е това ме разсмя :-D

Тема "Каква дебелина тухли за остъкляване на тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: