Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Миро с маламашката
Имам излята плоча върху която ще зидам с газобетон има ли някаква тънкост при зидане ?
masteradmin - майстор
Явно също като при гипскартона се слага изолационна лента. Ето 2-3 снимки. По важно е първите блокове да са наистина добре нивелирани.

Прикачен файл

reihe6.jpg
reihe6.jpg (121.6 KиБ) Видяна 9566 пъти

Прикачен файл

reihe5.jpg
reihe5.jpg (74.75 KиБ) Видяна 9566 пъти

Прикачен файл

reihe4.jpg
reihe4.jpg (101.08 KиБ) Видяна 9566 пъти
EDI - майстор
Миро, защо не използваш тухли четворки?С ИТОНГА строиш по-бързо, но не е по-здраво и по-качествено.ИТОНГА поема стабилно влага дори и от въздуха и задължително трябва чакаш да изсъхне за да изолираш отвън /което е задължително/.Тухлите дават по-добра изолация - не гледай таблиците за коефициенти, които дават по списания и реклами.Виж на снимките от мастера - като се сложи изолацията под първи ред/такава е наистина технологията/ се нарушава сцеплението на първия ред с основата.На снимката дори не са оставили място за бетонни колони по ъглите.Представи си здравината на конструкцията.
Osiris - специалист
EDI

ако е за един етаж блокчетата се застъпват и няма нужда от колони :?
EDI - майстор
Прав си, ОЗИРИС.Но ми се струва, че МИРО ще строи нещо повече, а и на снимката, като гледам, става дума за поне два етажа. :-D
Стефан - майстор
Не си прав, Osiris!!! По въпроса за колоните. Искам да те попитам, ти някога в живота си строил ли си къща? Па макар и на един етаж! Аз съм строил, но тогава бях твърде млад и неопитен. А и поради липса на средства, я направих без колони. Голяма ГРЕШКА, но я виждам при свършен факт. Съжалявам, че в момента нямам снимка да ти покажа как се е напукала. Така, че когато се дава съвет, то трябва да е обмислен.
Последна промяна от Стефан на пет юни 23, 2006 6:19 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Такава хидроизолация се полага само под неносещи стени, тъй като липсва каквото и да било сцепление между първи ред и основа.Като гледам снимките, дето ги сложи мастера, давам 2-3 години без пукнатини.Да не говорим при трус.Иначе само с ИТОНГ без колони, може да се направи някоя неотговорна пристройка или стаичка за багаж.
Osiris - специалист
Стефан
по лошо правил съм основен ремонт на стара сграда masteradmin може да ти каже като направи галериите ще кача и снимки

Тема "Зидане с газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: