• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
За процентите не знам. Да каже някой доктор.
+1 За това да НЕ ПОЛЗВАШ натриева основа. Бъркам без притеснение и в концентрирани азотна киселина и солна киселина ама в основа никога!
:partyman:
marian1 - майстор
Благодаря - содата отпада - ще се вслушам в знаещите - не ми се експериментира с хладилника където държим храна.
nikolson - майстор
За хладилника можеш да ползваш и таблетки за "суха стерилизация". Това е формалдехид и се ползва в медицината и в хранителната индустрия за инструменти и посуда-ножове, вилици, лъжици и т.н. Вечерта слагаш в затворен съд, на сутринта са стерилни.
Хлорни таблетки знам клодан и санифорт, активен кислород-оксисепт, течност-живасепт. Ама и битови дезинфектанти стават (пробвано), напр. Мистър Пропър. И да ползвате ръскавици и обилно изплакване с вода.
nikolovvd - майстор
На мен ми се е случвало преди години сиренето да мухляса, но след като поставих бучка захар в чинията до сиринето повече не видях плесен.
gogo7777 - майстор
Бъркам без притеснение и в концентрирани азотна киселина и солна киселина ама в основа никога!
И в основа съм бъркал /като се скъса ръкавицата/. Поташа е екстра основа, ноктите първи сдават багажа :-D
ivanovbg - майстор
nikolovvd написа:
На мен ми се е случвало преди години сиренето да мухляса, но след като поставих бучка захар в чинията до сиринето повече не видях плесен.
Коя уважаваща себе си гъба ще ходи при солено като си има сладко. То нали диабетиците по често хващат гъбички заради по сладката урина :wink:
stan73 - майстор
Относно борбата с мухълите по стените - и аз имам проблем. Доколкото съм чел обаче най-сериозният бич за тях са именно основите. Та затова съм решил да разтворя в максимална концентрация (доколкото мога) сода бикарбонат (хлебна) във вода и така да напръскам стените. Би трябвало содата трайно да "трепе" гъбичките, но ме притеснява как ще реагира латекса по стените... Някой има ли представа ?
stan73 - майстор
VLADO66 написа:
Аз пък имам голям проблем който съм го споменавал и друг път-имам алергия към натриев глутамат.Това е подобрител на вкуса/колко хубаво звучи/ и се блъска напоследък почти навсякъде,включително и в млечните продукти.Иначе ми харесва Домлян 2% по БДС-доближава ми се по вкус до киселото в стъклените бурканчета от едно време.
Относно Натриевият глутамат (E621), той е невротоксин (убива неврони и води до куп отвратителни болести), и е мнооого препоръчително да се избягва !

http://www.yosif.net/bg/med/index14.htm
http://indigota.com/index.php?topic=6855.0
ArturDent - Почти Безобиден
Абе, маайте мухала и млякото и сиренето...
За зимата си е супер - съвсем ниска доза пеницилин, срещу болести.
Andri01 - майстор
Киселото мляко на айрян и като мезе на ДОМ. ракийка! Изпитано средство за зимата против грип,против болки в гърлото,против сълзене в очите,против главоболие,против непоносимоста на тъщата! :drinkers:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Кисело мяко да мухлясва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: