Всичко за дърводелството
kancho - специалист
нед фев 28, 2021 10:08 ambimbaeco написа:
Wipe-On Poly
За такова нещо масло не бих ползвал, за да не остане петно, като забравя някоя круша 3 месеца вътре :)
Взех си на водна основа- много бързо изсъхва и не мирише изобщо. Оставих го 12ч да седи и го тествах как изглежда, мисля още 1-2 слоя и да го оставя няколко дни да се проветрява и да се втвърди хубаво.

Прикачен файл

43.jpg

Прикачен файл

42.jpg

Прикачен файл

41.jpg
colyo - специалист
Много добре се е получило. И аз обмислям някаква по-изкелифенчена фруктиера, но снощи в 20:00 часа ме осени една по-бясна идея и в 22:00 я мантирах.

Прикачен файл

IMG_20210304_214351-2.jpg

Прикачен файл

IMG_20210304_214326-2.jpg
pgt - специалист
Браво colyo много добра идея, само неможах да видя добре от снимките всичко ти ли си прави или рафта е нещо готово.
colyo - специалист
Самите рафтове са от стар подпрозоръчен алуминиев перваз. Страниците са остатъци от стара спалня, а тръбичките отпред са от стария простор, унищожен от жена ми. Рамената са 10мм шпертплат от старо чекмедже и само амортисьорите (купих ги за един неосъществен все още проект) и видичките са купешки. Посмятах малко усилията и се получи, че цялата конструкция трябва да е не повече от 5кг, та в крайна сметка се получи това.
stefanjor - специалист
А при свалянето на конструкцията чашите, които остават в шкафа не пречат, нали? Че не се вижда добре от снимките.
Много идейно и полезно, поздравления!
И напълно те разбирам защо си го направил- ми чашите за ракията са най- отгоре :cool:
colyo - специалист


Жената твърдеше, че ще направим "Таверна" и ще купуваме нови чаши, но..........всичко стана добре.
pgt - специалист
Екстра е. Скоро се рових из нета по фирми за меб. обков и мярках нещо подобно но май беше с изтегляне като чекмедже, но на тези готовите цената е свят да ти се завие, та твойто си е супер и не си се охарчил много. Сега на ход е жената да направи салатка и да напълни чашите, би трябвало да е доволна :partyman:
Чираче - майстор
пет мар 05, 2021 2:40 pmcolyo написа:
Жената твърдеше, че ще направим "Таверна" и ще купуваме нови чаши, но..........всичко стана добре.
Жената може да се окаже права. :? Можеш ли да направи клип как го вдигаш нагоре с една ръка и на две ракии??? Може и да се лъжа, но на клипа забелязвам засукване и нестабилност.....
colyo - специалист
Няма проблем да се вдига с една ръка. Има леко посукване, но като го вдигаш с 2 ръце почти не се усеща. Относно ракията......много рядко пия и то по 50г. максимум.
Купешкото е метално (за да не се посуква)и цената на близък до моя размер е към 800лв. Изобщо не ме кефи. Пък и удоволствието да си го направиш сам е несравнимо.

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: