• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
prascho - майстор
здравейте,

През следващите 1-3 седмици искам да поизтържа само отвън касата и крилата на старата дограма. Дограмата е дървена.

Насочиха ме към "Сикенс" за ръка с номера 762 /основа/ и 089 /цвят/. Говорих с "Вамко" и човекът обясни, че това са лакове на водна основа. Аз лично е нета не намирам информация. По дълготраен ефект /до 8 години/ има ли лаковете, които предлагали на полиуретанова/алкидна основа в момента. Човекът уж говореше от личен опит.

Знам, че насреща имам търговци и съвсем нормално е да проявя недоверие. Идеята е да мина с три шкурки външните участъци. След това с 2-3 ръце лак. Ще сменя маджуна със силикон и ще се опитам да поставя уплътнители на крилата.

Нямам много време за избор и е желателно в събота да започна. Прозорците са един трикрилетн, два двукрилни с врата, един двукрилен и три по - малки. Най-вероятно 1-2 литра ще са достатъчни. От вътрешната страна няма да клепам.

Благодаря за съдействието.
EDI - майстор
От лични впечатления мога да кажа, че лаковете на ДУФА са много добри за външни условия и специално при оливане с вода и сняг.Имам лакирани неща, които с години си стоят на двора и нищо им няма.Също така и лаковете на СОКРАТЕС.През 2004 година си лакирах един северен джам на кухнята и лака си стои в същото състояние.Вярно, че има външна щора, но през деня тя е вдигната и често прозореца е целия във вода от дъжда и снега.Сега обаче не знам какво е качеството на СОКРАТЕС по отношение издържливостта на УВ и вода, от тогава не съм лакирал с него.
prascho - майстор
Еди, дистрибуторът на Дуфа пусна кепенците в София. Не мога да намеря разфасовки. Сократес ползвам само орех и то вътре. Отвън съм скептичен за издръжливостта му.
EDI - майстор
Ей тука продават по интернет.Този е АКВА АНТИСЕПТИК - http://profitech-bg.com/product/123/duf ... eptic.html .а този е само АКВА - http://profitech-bg.com/product/122/dufatex-aqua.html .И с двата вида съм работил, качествата са еднакви.
nikolson - майстор
prascho написа:
Еди, дистрибуторът на Дуфа пусна кепенците в София. .
Да, дистрибутор е вече Ивел-Пловдив, но я има и из Софето- http://www.factortrade.net/page-9-%D0%9 ... %D1%8F.htm
Пък можеш винаги да звъннеш до Ивел, да ги питаш кой в София продава Дюфа.
prascho - майстор
Ние сме с източни /25%/ и южни /75%/ прозорци. Определено съм на мнение, че влага и студ действат не толкова пагубно, колкото слънцето през лятото. Особено тези прозорци, които са по-изпъкнали на юг без еркер.

П.П. Миналата година от 'Фактор трейд' изкупих последните 5-6 кутии безцветен на Дуфа. Коментарът бе, че вече не ги произвеждали/предлагали.....
EDI - майстор
А, произвеждат, що да не произвеждат, но от 2-3 години продуктите идват от украинския завод.ДУФА-та няма проблем със слънцето, не избледнява и не се напуква.От безцветния обаче нещо не съм доволен, май и на кутиите имаше някаква забележка да не се използва само безцветен за външни условия, ако не бъркам, де.Към цветните никакви забележки нямам.В Ямбол си купувам ДУФА от немския магазин, николсон го знае 100%, още си го продават лака.Тези дни там се разговорихме с един клиент и със собственика на магазина, имаше оплакване от лаковете на СИКЕНС.Лакирали челни дъски и лака дал фира.Последните партиди били от някакъв друг завод, доколкото разбрах.Собственика направил рекламация при вносителя, ама те рекли, не може да бъде, нямало такова нещо.
prascho - майстор
Благодаря за инфото Еди. Аз за ламперията ползвах безцветен. Важно уточнение направи. Кой цвят ще препоръчаш от цветните? Не съм гледал каталога...Може би дъб? Къде се намира магазина в Ямбол? /ако може име и адрес/. Благодаря.
EDI - майстор
Виж все пак кутията за безцветния какво пишеше за външна употреба, карам по спомен в момента.Цветовете всичките са добри и са много близки до реалните, да го наречем така.Ползвал съм дъб, орех и тик.За дограма най-добре ми идва сякаш дъб, ореха е малко по-тъмен и наситен, а тика е леко червеникав.Можеш да си променяш и плътността на цвета.Като удариш втора и трета ръка, става леко по-наситен.Адреса е ул. КОЗЛОДУЙ 25.В гугъла картите можеш да го видиш, излиза, има и снимки.Име няма, викаме му немския магазин.
nikolson - майстор
Аз живея на "педесе" метра, сега като се прибирам, ще проверя и ще ти дам телефон по-късно.
  • 1
  • 2

Тема "Реновиране на дограма, лак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: