Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
От началото на година, искам да си сложа комарници. На прозорците сложих алуминиеви, но за вратите няма как защото ако са само с мрежа, кучето ще ги накъса :-). За тази цел, реших до половината да е плътен, за това и се оказа, че трябва да е дървен ( поне според моите познания ). Имах едни останали букови дъски 8 мм и започна голямото лепене ( може би 10-12 пъти съм стягал елементите с лепило, защото не разполагам с много стеги и достатъчно голям плот в една равнина), което отне може би 20-тина дни :
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Искам да се похваля, че абсолютно всичко е направено ръчно / рязане, заглаждане, шкурене ... /, което доведе и до някой неравности в крайният резултат :
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (115.98 KиБ) Видяна 1739 пъти
Тук голяма работа свърши блок рендето стана идеално гладко и ъглите пправи.
Вчера го минах грубо със шкурка 60 и го опаковах за вкъщи :
Прикачен файл:
5.jpg
Наложих го на вратата и се оказа ( учудващо ) че съм взел размерите точно т.е. пасна точно на място :-) .
За пантите си мисля да сложа 4 броя, можете ли да ми предложите какви да си взема. Също така се колебая дали да си направя дръжки или да си закупя готови. За заключващите механизми, се чудя дали да са като за алуминиевите комарници или някакъв друг тип ( тук ми е най-трудната част ). Поради ръчно рязаните елементи, на места се получиха леки отвори, не повече от 1-2 мм, дали да ги оставя така или да ги запълня с кит. И последно ако може съвет с какъв лак да го импрегнирам, няма да го вали директно дъжд, но ще е на вън все пак.
Благодаря за отделеното време !
lov - майстор
Браво за изпълнението. :supz:
Относно заключването на едни подобни комарници какво ли не пробвах от дограмаджиските. но не ме устройваха защото исках като я ритна с крак да се затвори сама. Пробвах със магнитен шнапер но и неговото задържане са оказа слабичко. И понеже комарника ми беше от стоманени профилни тръби издълбах в касата на вратата една ямка и залепих един неодимов магнит от хард диск. Дограмата си беше и за боядисване и след китването не се и виждаше къде е сложен. Така изкара доста години докато не смених дограмата. Няма механични части и винаги надеждно. Всъщност с магнитно захващане ми е и вратата на камината.
griffin - майстор
За лак мята някакъв на водна основа аз съм фен на българските, но всеки си решава сам воден лак на врата която нонстоп се пече изкара поне 4години после не знам че къщата се продаде. Иначе добре е станало, ако дупките които са останали ти се набиват в очите китодай ги да не те дразни тебе :weedman: иначе повечето хора най вероятно няма да ги видят :-D.
la_bamz - специалист
lov Това с магнитите е идея, само че при мен е ПВЦ дограмата и трябва да видя как да монтирам към нея метал.

griffin : да ти кажа има такива къде ще се забелязват :)


Харесах си http://amig.bg/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0 ... B8%D0%B3/3 някой има ли идея, дали ще мога да ги боядисам, че като цвят не ми подхождат ?
griffin - майстор
Ами слагай кит или ако е подходящо мястото лепило с дървесен прах и вода :)
За пантите не съм пробвал но ако ги минеш леко с шкурка грунд и после боя си мисля че ще се боядисат.
lov - майстор
la_bamz написа:
lov Това с магнитите е идея, само че при мен е ПВЦ дограмата и трябва да видя как да монтирам към нея метал.
2-3 види на които само главите им се подават половин милиметър над пластмасата. На моята монтажа беше в най горния ъгъл. Пък може и една ламаринка да залепиш ако държиш да не я дупчиш. Ама дай да не се лъжем няма вечни неща, а ако слагаш механизъм със сигурност ще ти се наложи.
Не съм дърводелец не знам как да го обясня но съм виждал панти които са скосени в точката на контакт на двете половини. При отваряне вратата се повдига и после тежестта и я кара да се затвори. За един комарник мисля че е добър вариант
la_bamz - специалист
Малко поработих тези дни по комарника. Вградих магнитите ( как не съм се сетил до сега, уж съм компютърджия, имам мнооооого стари дискове, но нейсе ) :
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Стана много добре, днес мисля да загладя около тях и да започна лакирането . Първо ще го мина с лак(за градински мебели вече не помня марка) смесен с байц, това ми е цвета на всички стелажи и мебели който съм правил за кухнята и терасата. След това съм планувал 3 път да го мина с Акуис на Мегахим с тефлон (EDI много го хвали).

За сега е това :
Прикачен файл:
3.jpg
PS : Много лепило глътна пущината, около 400 мл ... :)
griffin - майстор
:) като се засилиш с дъските ще се учудуш колко лепило ще почне да ти заминава :).
Ще ти трябват баки :weedman:
la_bamz - специалист
Малко напредък от днес :
Прикачен файл:
Photo0218.jpg
la_bamz - специалист
Днес минах и втора ръка с тъмния лак и направих летвичките за захващане на мрежата :
Прикачен файл:
Photo0224.jpg
Photo0224.jpg (90.63 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
Photo0223.jpg
Photo0223.jpg (93.3 KиБ) Видяна 1358 пъти

Тема "Буков "комарник"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: