Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
С нивелиращи крачета е пожелателно да има конфекцията от магазина. Там си се продават масово конструкции с твърд цокъл и страници до пода без реглажни крачета. Отделно и фазерите са все от две -3 части(за да се съберат в пакета) и да "спънеш" гардероба си е невъзможна мъка. :-D
Преди известно време сглобявах един голям с плъзгащи врати, който беше предвиден да се сглобява прав, това на гардероб 2метра широк, 230 висок цяла конструкция. Как се хващат диагонали и кове фазера на гардероб дето се гъне във всички посоки в изправено положение. Това да го постигне обикновен ползвател без да се разпадне по време на сглобяването си е чиста проба късмет. :-D
zz_stefanov - майстор
Накрая всичко го фиксирам да не шава с две ъглови планки горе към стената.
С тия хартиени мебели управия няма.
MamaMy - майстор
+10
Това е единствения начин за укрепване. Материала е толкова калпав на повечето нови мебели, че няма даже и ъгловите планки къде да завинтиш.
chapara - майстор
За това си поръчвам.
Изработват ги, донасят, сглобяват, 10год.гаранция, бецален и 🥂
А и матеряла качествоо!
Пода е равен - прави се замазка, подложка под ламинирания паркет и т.н.. Диагоналите в интерес на истината не съм ги мерил, но страници, врати и т.н - преди да сглобя ги измерих и са равни. Отделно съм сложил планки по 2 броя в 4те ъгъла да съм сигурен, че е стабилен и не шава, защото не са особенно цветущи тия новите мебели.. Прикачих и снимка на гардероба (единствената която имам).
Пробвах да сменям местата на вратите - резултата е същият, т.е не съм объркал мястото на някоя врата.
П.С Сега се сетих, че веднъж ги измерих диагоналите и бяха равни.

Прикачен файл

IMG_20240515_200106.jpg
miliad - майстор
Дали нещо не е наред с размерите на вратите се проверява с ролетка. Лесно е.
Идеята на реглажите на пантите е, не пантите да се подредят равно, а да се напаснат вратите.
Така че, щом нивелира казва че гардероба е прав, продължаваш да връткаш реглажните винтове на пантите, ако ще всичките панти да изглеждат различно.
Djack - специалист
Диагоналите, преди монтирането на планките ли ги мери или след това?
Гардероба може да е посукан и пак да са му добре диагоналите. И по-скоро, това е причината. Изравни монтажите на вратичките и натискай ъглите да видиш, дали се променят фугите.
п.п. Махни планките първо.
ср май 15, 2024 8:32 pmmiliad написа:
Дали нещо не е наред с размерите на вратите се проверява с ролетка. Лесно е.
Идеята на реглажите на пантите е, не пантите да се подредят равно, а да се напаснат вратите.
Така че, щом нивелира казва че гардероба е прав, продължаваш да връткаш реглажните винтове на пантите, ако ще всичките панти да изглеждат различно.
Вратите съм ги мерил - равни са.
Диагонала е мерен преди и след, преди имаше леко разминаване, сега с тях е добре.
Цялата идилия идва от това, че на вратите които са отляво (с огледалото и съседната) - разстоянието между тях остава много голямо, а на двойката отдясно е много малко. От реглажа на пантите съм избутал максимално близко да са 2те врати и все пак, разстоянието помежду им е много голямо според мен и точно половината от това разстояние между тях ми е нужно на 2ката врати от дясната половина. Утре ще снимам точно за какво говоря, ще направя снимка и с правия ъгъл за да се вижда, че от тази гледна точка е наред...
MamaMy - майстор
От дясно вратата не е добре регулирана. Щом при затворено положение средната панта избутва страницата като буре.
Моят съвет е да разхлабиш и четирите средни панти и да се заиграеш само с горните и долните. Като се направят всички луфтове един по-гльоджав влиза в гардероба и затяга средните панти при затворени врати. Ако не можеш да се справиш, не е грешно да викнеш специалист мебелар преди да разбиеш леглата на винтовете в талашита и да стане работата много дебела. После ще е много късно, а ремонта ще е солен.

ПП Един допълнителен ценен съвет който е дал колегата zz_stefanov. Аз бих скосил на 45 градуса долните задни ъгли на гардероба така, че да може да се лепне за стената без перваза да пречи. Предварително бих монтирал метални ъглови планки в горните задни ъгли. След като позиционирам гардероба отвътре през планките бележа с молив и после монтирам два анкера. Зависи каква е стената де. Ако е само гипскартон ще трябва да се примирите и само с дюбели. Ако обаче отдолу е масивна стена два други крепежа според стената, но с дълги шпилки за да може да се наниже гардероба и да се укрепи с шайби и гайки. :wink:
kozl - майстор
ср май 15, 2024 10:39 pmJacky написа:
ср май 15, 2024 8:32 pmmiliad написа:
Дали нещо не е наред с размерите на вратите се проверява с ролетка. Лесно е.
Идеята на реглажите на пантите е, не пантите да се подредят равно, а да се напаснат вратите.
Така че, щом нивелира казва че гардероба е прав, продължаваш да връткаш реглажните винтове на пантите, ако ще всичките панти да изглеждат различно.
Вратите съм ги мерил - равни са.
Диагонала е мерен преди и след, преди имаше леко разминаване, сега с тях е добре.
Цялата идилия идва от това, че на вратите които са отляво (с огледалото и съседната) - разстоянието между тях остава много голямо, а на двойката отдясно е много малко. От реглажа на пантите съм избутал максимално близко да са 2те врати и все пак, разстоянието помежду им е много голямо според мен и точно половината от това разстояние между тях ми е нужно на 2ката врати от дясната половина. Утре ще снимам точно за какво говоря, ще направя снимка и с правия ъгъл за да се вижда, че от тази гледна точка е наред...
След като вратите са еднакви, премери разстоянието м-у стените на гардероба. Може би средната стена не е в центъра.
Като цяло на гардероба луфта м-у двете средни врати в центъра на преградната стена ли е?
Крайните врати в затворено положение как граничат със стените на гардероба?

От единствената снимка виждам, че най-дясната врата отгоре е наравно към стената на гардероба, а отдолу вече влиза навътре. В този случай бих проверил правия ъгъл м-у горна и странична стена.

Тема "Проблем с гардероб (разстояние м/у вратите)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: