• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 47
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Весела коледа и от мене. Със здраве да си ги ползваш. Микро-скосяването по принцип го правят, за да стои рендето остро по-дълго време (като се скоси острието зад режещия ръб остава повече материал). Аз не я практикувам тая техника, но много хора твърдят, че им помага.
Ето едно интересно ренде в ОЛХ - http://olx.bg/nemsko-rende-na-megema-i65964864
не е стенли, но изглежда добро, особено за тези пари.
Hplane - специалист
Ето ги и рендетата.Човекът от когото ги взех каза че са от около 1998-2001, но мисля че са по стари, понеже е отпечатано Bailey и номерата-3 и 4.
Изображение
kendal - специалист
Мишо ,това ренде на кой номер отговаря според теб?
bimbaeco - майстор
Пише, че е 23 см. - значи е № 4.
Hplane - специалист
Взех си и едно Stanley no.78.Къде може да се направи притисквател за острието.
bimbaeco - майстор
Много си бърз, обявата е пусната в 21:12, аз я видях в 21:50 и вече го нямаше рендето :).
Продават подобни рендета Рико за 30 лева - ако се наложи, в краен случай може да купиш едно за части, иначе при стругар.
la_bamz - специалист
Здравейте,

Сдобих се с 1 руско и две английски рендета, и ще се опитам да ги възстановя в нормална работоспособност, та имам въпроси. Шкурката/те има/т ли значение от марката или да вземам най-евтината и да използвам ли спрей против ръжда, или само да шкуря. Ако има нужда от спрей/течност против ръжда да препоръчате марка.
bimbaeco - майстор
В тая тема има правило - ако си си купил рендета, показваш снимки :-D .
По-важно е какъв е минералът на шкурката, а не марката. Аз използвам алуминиев оксид до едрина 220, а нагоре - силициев карбид (за сухо и мокро шкурене - продават ги в магазините за автобои).
С ръждата се боря с WD40 - пръскам и изтривам с хартиена кърпа.
От скоро след едрина 800 полирам с натрито с хром-оксидна паста парче кожа, залепено върху шперплат.
Последна промяна от bimbaeco на съб яну 03, 2015 4:56 pm, променено общо 1 път.
la_bamz - специалист
То не е много за показване :-)

Ще прикача 2-3 снимки, но е разглобено в момента. Взех го да пробвам със заточването, че си взех 2 Stenley от ебей, но не са дошли още :-) А по това ще има доста работа че изобщо не работи :oops:


PS: Няма проблем само да дойдат :)

Прикачен файл

DSC05912.JPG

Прикачен файл

DSC05909.JPG
Последна промяна от la_bamz на нед дек 28, 2014 7:19 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: