• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за дърводелството
themask - специалист
Да, аз не съм имал случай да намеря нещо ей така просто с ходене до магазина... Все нещо няма, едното го поръчвам от Англия, друго от Щатите - МУКА :)
EDI - майстор
И аз така :lol: .Купувам някои неща доста предварително и то от няколко магазина.Може би трябваше да купя само вътрешния механизъм, а отвън да взема от същия обков, дето са пантите, има такива черни дръжки за такъв механизъм, ама чак като сглобих пробно в работилницата се усетих. :lol: По принцип в Ямбол много неща няма, та се налага да си купувам по интернет от цяла България.
Тани - модератор
Браво Еди! Страхотна е станала! А по-важното е, че си научил доста неща от "кусурите" пък и ние покрай тебе, за което сме ти благодарни!
lyubohar - майстор
Браво и от мен.Никак не е лесно да се обработва дъбов материал.
Че и размера голям.Всичко е идеално.Само ми бодат очите лъскавите болтове и гайки.
Евнтуално може да ги боядисаш черни,или някакви оксидирани.
Поздравления отново.
EDI - майстор
:partyman: Ще ги боядисвам.Днес купих глухи гайки, тези дето са с калпачета отгоре и като ги сменя ще им драсна една черна боя и на гайките и на болтовете отпред.
colyo - специалист
Еди, с какво копаеш кухините за монтаж на бравите?
Предстои ми стесняване на три врати от "стария" трикрилен преграждащ хола портал на хола в нашите. Вратите са от масив, фурнировани и лакирани в прекрасно състояние и реших да си поиграя с тях. Имам нужда от три "нови" врати за втория етаж и много ми се иска да ги използвам.
Не съм решил още и на каква сглобка ще се спра след скъсяването на напречните дъски.
Всеки съвет ми е добре дошъл.

ПП: Притежавам почти всичката необходима техника, но ми липсват опит и познания по "вратарстване" :wallbash:
Довечера ако не забравя ще кача и снимки на вратите. Остъклени са с малко стъкло отдолу и по-голямо отгоре, ако има значение.
EDI - майстор
http://markita.net/k-t-za-montazh-na-vk ... ofess.html ей с тоя комплект се правят отворите за бравите.Ако имаш корона и свредло на тези размери, може и да не си купуваш, а да си работиш с тях.Иначе ако намаляваш ширината на вратите, най-добре е да разглобиш сглобката на надлъжника от към бравата, и да ти остане надлъжника от към пантите с напречниците.Сглобката е добре да е същата, която е в момента, ще ти трябва да скъсиш напречниците и да оформиш само длаба от към отрязаната част.
colyo - специалист
Сглобката е почти като тази.
Прикачен файл:
Сглобка.jpg
Първата врата трябва да се стесни с 9см, а вертикалната дъска е широка 12см и няма как да я направя същата (поне не се сещам как).
Боркорони имам много, но свредла голям диаметър имам само от плоските. С тях не знам дали мога да гоня точност. Изгледах половината Ютуб и навсякъде в подобни случаи ползват или "квадратни" свредла или верижни машинки (и двете ми липсват). Много рядко се правят на ръка с длето (не съм убеден, че няма да се осера там) и с фрезер за промишлено производство (най-много ми допада ако намеря дълъг фрезер за оберфрезата). Един руснак предлага интересен способ за преправянето на свредло към фрезер и се чудех дали да не жертвам една бургия.
EDI - майстор
Ще стане като гледам, въпроса е да разглобиш читаво сглобката.Като я разглобиш, отрязваш напречниците на необходимата дължина и после оформяш длабовете.С плоско свредло става, не се вкарвай в други приключения.Малкия отвор не е важно да е кой знае колко съосен.Достатъчно е да е с 1 мм по-широк от Ф-то на бравичката, наместването става с челната планка с двете видии, които захващат челно към вратата.Използвай брави тип американски, дето им викат, много са удобни.На дъбовата врата бравата е такава.Ще си спестиш голямото дълбане да вкараш нормална брава.
colyo - специалист
Ще опитам с гумения чук да разглобя вратата, но силно се съмнявам. Правени са преди 30 години и са майсторска изработка. Ако успея все пак да я разколача, 90% от проблемите ми изчезват.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Проект и изработка на интериорна дъбва врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: