• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
duco - специалист
По принцип има специялни дискове за рязане на ламинат без подрезвач лично не съм ползвал но колегат каза че е рязал и ствало почти про, което означава че за тебе е супер виждал съм такива на СМТ но и други фирми имат .
peter_m - специалист
duco написа:
По принцип има специялни дискове за рязане на ламинат без подрезвач лично не съм ползвал но колегат каза че е рязал и ствало почти про, което означава че за тебе е супер виждал съм такива на СМТ но и други фирми имат .
Ако имаше хората нямаше да правят машини с подрезвач. Ако пдч-то е качествено и диска е хубав ще се отрежат няколко детайла без подрезвач и без накъртване, но като се позахаби диска и до там.
bulhomes2 - майстор
Затова идеята ми беше да е с ръчен циркуляр и да се натиска самия той по време на рязане. Правата линия може да се получи с дъска или дъски стегнати върху ПДЧ-то и образуващи направляваща за циркуляра.

Ама като се замислиш, че фирма ще ти вземе 1-1,50 лв за всичкото това подлагане, стягане, укрепване и тем подобни със съмнителен резултат... май няма смисъл.
bulhomes2 написа:
Затова идеята ми беше да е с ръчен циркуляр и да се натиска самия той по време на рязане. Правата линия може да се получи с дъска или дъски стегнати върху ПДЧ-то и образуващи направляваща за циркуляра.

Ама като се замислиш, че фирма ще ти вземе 1-1,50 лв за всичкото това подлагане, стягане, укрепване и тем подобни със съмнителен резултат... май няма смисъл.
Колега много си прав,но идеята е че не мога да търча за всяко нещо да ми режат единични бройки.Аз основните плоскости съм ги разкроил и са ми ги нарязали,ама като ми се наложи да направя един два сряза трябва да измина към 20км за да ми ги отрежат,няма смисъл и затова питам дали някой има идея как да стане в домашни условия.Има един факт който разбрах и той е че трябва да си купя хубав диск,сега опира до въпроса от каде??Говоря за диск с диаметър около 300мм
peter_m - специалист
По-скоро въпроса ти е за колко, а не откъде. Пиши от къде си, може да те насоча.
bogomilZ - специалист
peter_m написа:
По-скоро въпроса ти е за колко, а не откъде. Пиши от къде си, може да те насоча.
по преден въпрос не е за колко или от къде а на какво ще го завърти този 300 милиметров диск - май си мисли на ръчния цируляр
kobutan - специалист
колега, писах ти вече за няколко детайла в къщи как стават нещата - зеге с надмерка и после с оберфреза изравняваш с прав фрезер по шаблон.кви циркуляри дома, кви подрезвачи, зарязване отдолу, обръщане на детайла и рязане и незнам какви глупости още.
доколкото разбрах въпроса ти е след разкроя някой и друг детайл как може вкъщи да си направиш на размер - отговора е това.нито ти трябва фреза за над 500 кинта, нито нищо.моята е 30 лв метро изпълнение, малка, но с труд и търпение бавничко става.фрезера обаче ми е хубав - италиански от тека - 40 лв беше едно време. и евтините по 5 лв стават ако го ползваш разумно.
bulhomes2 - майстор
В такъв случай по-добре да изреже над мярката с ръчен циркуляр, защото ще му стане по-прав среза, отколкото със зеге. Оберфрезата после ще си копира кривините, ако има такива.
kobutan - специалист
не знам какви са детайлите - прави или криволинейни. зегето е по универсално и доста по евтино от ръчния циркуляр.
аз например циркуляр нямам и не ми и трябва в къщи. фреза, зеге, шлайф имам.
estorm - специалист
Опитай следното. На циркуляра сложи диск 300мм с поне 90 заба и нагласи плота така , че да се подава диска само 3-4 мм . Прекарай детайла отзад напред т.е не срещу диска а по посока на въртене на диска. Така детайла отдолу все едно е минат на подрезвач. После си нагласи плота така , че диска да е един зъб над материала т.е ако режете 18мм нека диска да стърчи 28мм над плота. И тогава режете материала този път с правилното подаване срещу посоката на диска. Сега не би трябвало да има изкъртване по ръба.
.....
При работа с ръчен циркуляр съответно се прави така. Наглася се да реже 3-чмм и се прекарва по плоскоста отзад напред. После се наглася да реже с необходимата дебелина и си го пускаме нормално да отреже нацяло. Целия проблем с накъртването идва от момента където зъбите на диска изскачат от плоскоста. Разбира се и линеала по които режете трябва да е стабилен.
.....
Edit И в двата случая материала не се обръща !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Работа с ламинирани плоскости от ПДЧ!!!Въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: