Всичко за дърводелството
brum - майстор
Идеята е който е имал вземане-даване с такива фирми да сподели. Как са като цени, качество, срокове.
До сега съм ходил предимно в бриколаж и практикер ( последната половин година само в практикер ), но не съм особенно доволен от начина на работа с тях ( опашките или чакането ).

Това което мога да споделя е следното

Бриколаж - цените са според материала като голото ПДЧ е < 10лв/м^2, ламинираното между 12 и 18лв за м^2. По последна информация при поръчки се чака по няколко седмици. Предлагат и кантиране. Предлагат и МДФ, но май само гол.

Практикер - цените са като в бриколаж. Чакане няма, но има редене на опашка и честа липса на плоскости. Не предлагат кантиране, но пък продават кантове който лесно се лепят с ютия. Предлагат само гол МДФ.

И днес се чух с още една фирма (името не го знам, знам само телефона и човека), където споменаха много прилични цени. Магазинчето се намира в квартал Слатина, ул. Слатинска, бл. 53. По обед ще ида да им погледна каталога, да поговорим за цени и срокове, и ще споделя.
null - специалист
Фирмите не са малко.
Ако си сметнеш сам размерите и можеш да си ги сглобиш (за което трябва само отверка, бормашина или просто винтоверт, прав ъгъл и молив)
съм чувал за няколко фирми. Аз си избрах една и си направих кухнята (почти)
http://www.newman-bg.com/bg/
Там продават, режат и кантират. Купува се цял лист. Фирата си я прибираш. Цената мисля, че беше от най-ниските за София. Имат много поръчки и става за 2-3 седмици.
Важното е, че размерите на парчетата трябва да са без кантовете и за да получиш каквото ти трябва като размер добавяш и дебелината на канта.
Доволен съм от работата им. От около 40 детайла имаше един сбъркан - единия беше повторен вместо да са два различни и бяха забравили един кант. Аз обаче си имам инструменти и се оправих.
asinka - специалист
null, а спомняш ли си ориентировъчна цена за кантиране, но не от този, който е за домашно кантиране, а от дебелият кант?
brum - майстор
Тъй, за тази малката фирмичка на Слатинкса, блок 53

Цяла плоскост ламинирано ПДЧ е 105лв (366 х 183), а малките ( дето са по 4.5 м^2 ) са по 80лв. За разкрояване вземат между 18лв и 25лв според размера на плоскостта.

Предлагат и МДФ с естествен фурнир (бук и дъб само), като там цената за 1м^2 е 32лв.

За кантиране цените са стандартните. Според размера на канта - за 2мм кант е около 1лв на линеен метър ( това е без цената на канта ).

Срок за изпълнение - при разкрояване и кантиране на една плоскост - около седмица, може и по-малко.
brum - майстор
Още малко информация. От Нюман баха така добри да ми изпратят ценовите си листи за ПДЧ и МДФ ламинирани и фурнировани плоскости. Но пък не предлагали разкрояване...

Прикачен файл

newman pricelist.rar
Цени на Нюман ООД към монента
(42.38 KиБ) Свален 1621 пъти
null - специалист
Преди малко повече от половин година ми ги разкроиха и кантираха. За цените нямам спомени освен, че бяха най-ниските от офертите, които имах.
Обадих се по телефона и казаха, че вече не предлагат услугата разкрояване и кантиране.
Ами сега???
Имам още да правя ... жената измисли още за "правене"
Следя темата и ако някой даде имена на фирми и контакти ще съм много благодарен.
kobutan - специалист
значи аз знам:
Димбо - http://www.dimboss.com/DIMBO_NEWS.htm
плочите са Pflaiderer Полша, не ми харесаха особено като качество, имат няколко цеха, кантират също така, чака се обаче доста - аз чаках 20 и кусур дена

Форма С - гр. София бул. "Христо Смирненски" № 22
срещу Зоопарка имат цех

ЕкоЛам в бившия Ворошилов, СОФИЯ, индустриална зона "Орион" ул. 3019 номер 1.
имат машина за криволинейни детайли от ПДЧ, цена беше преди 1 година плоча 70 лв, разкрой 20 лева на плоча.....

Салекс http://www.salex.bg/aboutus.php
фирми има колкото искаш, споко....
brum - майстор
kobutan написа:
значи аз знам:
Димбо - http://www.dimboss.com/DIMBO_NEWS.htm
плочите са Pflaiderer Полша, не ми харесаха особено като качество, имат няколко цеха, кантират също така, чака се обаче доста - аз чаках 20 и кусур дена

Форма С - гр. София бул. "Христо Смирненски" № 22
срещу Зоопарка имат цех

ЕкоЛам в бившия Ворошилов, СОФИЯ, индустриална зона "Орион" ул. 3019 номер 1.
имат машина за криволинейни детайли от ПДЧ, цена беше преди 1 година плоча 70 лв, разкрой 20 лева на плоча.....

Салекс http://www.salex.bg/aboutus.php
фирми има колкото искаш, споко....
Фирмите са много - съгласен съм. Въпроса е обаче да се сподели някакви впечатления от конкретните фирми. Примерно еди кой са скъпи но много кадърни, еди кой са евтини но не режат точно... Разни такива работи :) .
trevora - специалист
В Бургас има също доста фирми,но Салекс са едни, от които разполагат с много добри машини/циркуляри,кантиращи и т.н./,а това определено си е от значение.Също така за цената има значение детайла накрая дали е зачистен или просто си го остават с лепилото и необработени кантове
brum - майстор
За Салекс цени:

Фурниран МДФ (плоскост 2.07 х 2.62) дъб - 231лв
Гол МДФ (плоскост 2.07 х 2.62) - 90лв

За разкрояване:
3.60 първоначална такса ( до колкото разбрах за 1 плоскост ) + 1лв/детайл.

Срок на изпълнение - 5 работни дни.

Тема "Фирми за разкрояване и кантиране на дървени плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: