Всичко за дърводелството
ipp007 - помощник
Почти всички в момента предлатаг плочите на Кроношпан и Габровница. Егер идва малко скъпичък на пазара. Ако държиш на него, фирмите са:
Яф- Мусачево(не ги препоръчвам), Евротрейдинг - Надежда(Стават, но не знам дали кантират), Феникс прогрес(кантират на добри цени). Имаче има много - Роси(за турските плочи), Димбо(вече предимно Кроношпан), Салекс, Нюман и още много знайни и незнайни герои на пазара...
ribnikolaevi - майстор
Имам питане към професионалистите, чувствам че и такива пишат тук. Разкроя ми дойде, като някои еднакви детайли имат по около 1mm разлика. Не е болка за умиране, но това нормално ли е като практика? Или за другите стаи да издирвам други фирми.
Иначе тази ми хареса, бяха коректни, любезни, даже забелязаха една моя грешка и ми я посочиха с предложения да я оправят. Което меко казано компенсира подобни грешки от 1 mm. И все пак, ако се реже на CNC машина (нали така се казваха компютъризираните), ще даде ли пак грешка от по 1-1,5 mm?
l_bonev - специалист
Без да съм професионалист ,ще ти кажа , це 100 процента грешката е на човека , който реже на машината.Това , че са любезни е добре, значи ако им направиш забележка,следващия път или ще са си взели поука или няма да са любезни :lol: Иначе ако са големи детайлите няма да се усети 1мм разлика.
ribnikolaevi - майстор
Питането ми е свързано с една идея - да си направя и етажерка в детската, но да е от сдвоено ПДЧ. Тогава точността е важна. Иначе при настоящия ми проект милиметъра няма толкова голямо значение. Ако пусна сдвояване при фирма, цената отива доста нагоре. "Шоп" от форума беше писал, че неговите са дошли абсолютно точни и е сдвоявал без проблеми. Та той беше писал и затова, че са ги правили с машина CNC.
То е ясно, че тоя милиметър е грешка на някого, питането ми е при честите поръчки на професионалситите, нормално ли се случва така? 2-3 грешки от по милиметър на поръчка? Искам да си изясня за себе си какво е качеството на работа на фирмата.
И не бъди толкова скромен, Бонев, ясно е, че се занимаваш нещо в тази сфера.
SoWhat - специалист
По принцип, плочите, които се сдвояват се правят с 5 мм. повече от точния размер. Сдвояваш си ги сам. Продават двукомпонентни лепила, които стягат за секунди. 3-5 сек. за корекция. След което ги даваш за дорязване и кантиране. А ако не се вижда едната страна може и с видии.
А за разликите. Възможно е, но рядко. По-лошото е, ако циркуляра не е на 90 градуса. Става веселба, когато се събират чекмеджета.
shadowman - майстор
Аз това двукомпонентно лепило го отсвирих след първата проба. Май почти всички фирми за разкрой го правят с това за да могат да свършат работата по-бързо... нали после го държи и канта. Аз лепя със силикон и стягам и си чакам до другия ден, ако е само с винтове има вероятност да поддаде нещо, веднъж имах такъв проблем и дори да има винтове пак мажа със силикон. Сдвоено парче с бленди с винтове отрязано на точен и после ми настърча блендата 1 мм... и затуй всичко със силикон.
l_bonev, грешката от 1мм може да е от човека, но може да е от машината, ако е от големите циркуляри където човек само качва листа няма как да е негова грешка а се иска да се настрои машината, ако циркуляра е с каретка вече може има човешка грешка понеже нещата са различни. И понеже съм ползвал такива услуги смятам да кажа, че този 1 мм хич не трябва да те бърка, аз съм взимал детайли 2000/600 като в единия край става 2000/604, хората гледат да свършат работата по-бързо, такава е действителността при разкроя.
SoWhat - специалист
По-принцип и аз не го ползвам. Ползвам Wood на Хенкел. То е нещо като С-200. Но си иска малко чакане.
Lautrec - специалист
Темата не е нова, но все пак да питам за фирми в Пловдив извършващи разкрой и кантиране, пробиване на отвори за панти и скрити сглобки. Материалът е от фирмата. Ако имате конкретни впечатления – тоест сте работили с конкретна фирма/и – още по добре. Знае ли някой какви са им цените?
lucky7o - помощник
На мен ми направиха разкроя тук - http://www.thecenter.bg/
Доволен съм, казаха ми до 10 дни и на десетия наистина бяха нарязали и кантирали всичко.
За плоскост 180мм - 3 лв начална такса :mrgreen: И от там по 1 лв на детайл. Кантирането май около левче на метър - кант + труд.
ribnikolaevi - майстор
lucky7o написа:
На мен ми направиха разкроя тук - http://www.thecenter.bg/
Доволен съм, казаха ми до 10 дни и на десетия наистина бяха нарязали и кантирали всичко.
За плоскост 180мм - 3 лв начална такса :mrgreen: И от там по 1 лв на детайл. Кантирането май около левче на метър - кант + труд.
Е точно на тия мога да кача офертата. Като я получих се опулих. Цената двойно над очакваното от мен. Оказа се, че си начислилил пробно сглобяване. Което аз плащам. Изключително неприятни личности са, и двамата близнака.
Цените уж добри, но при крайна оферта винаги нещо куца. Жена ми хареса някакъв механизъм при тях, но го нямаха наличен. Искаха пари напред за да го доставят. Познайте дали им се доверих - НЕ. И не съжалявам. Та препоръката ми е много внимателно с тях, очаквайте неочакваното на всяка дума и крачка.
А това че три пъти смениха персонала във фронт офиса си, докато траеха разправиите ми с тях поне на мен ми говори нещо. Откъде да знам че не въртят така и хората в цеха и да стане някой сакатлък с поръчката ми.

Тема "Фирми за разкрояване и кантиране на дървени плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: