Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Фалца става и с оберката, просто си слагаш една дъска за водач на машината.
mavryt4o - майстор
с циркуляра е много по-лесно и не се товари като фрезата само трябва да можеш да си регулираш колко да ти излиза диска и отстрани най-прост линеал
krasko_ood - специалист
Имам един подарен кошер от масивни дъски както си трябва. Но плодника и магазина нямаха канал за покривната табла (някои казват възглавница (въпрос на вкус)). Та си направих възглавница от фазер и летви. Сложих една рамка и подложка върху рамката. Нагласих си оберката на дълбочината сложих и линеала и издълбах канал където да легне възглавницата. Напролет ще направя канал и на плодника. Иначе останалите ми кошери са Дадан блат правени по дивдядовска технология :?: и сега на отремонтираните през тази година съм си правил обикновенни фалцове за сглобката понеже не се получи това което желаех миналата година. Така, че ако някой проявява интерес мога да му пратя инфо.
Здравейте. Искам да попитам по-информираните от мен за тези фрезери дали са качествени или поне дали си заслужават парите.Трябват ми за домашна употреба.

http://olx.bg/komplekt-frezeri-s-diamet ... -i60300610
EDI - майстор
Ще ти вършат добра работа за домашна употреба.В общи линии съдържат основните профили, котио вършат 90% от работата.Заслужават си парите, ще те карат дълго, ако си ги ползваш в нормален режим на работа.Комплект на 12,7 за толкова пари нямада намериш у нас.
Благодарен съм Ви за информацията,която ми предоставихте.Ще Ви се доверя .Продавача спомена,че са китайски, но са добри.Дори ми предложи комплект от 35 броя за 120 лв- 1/2 инча от същата марка(сякаш каза МАРКСМАН)и предполагам,че ще си взема тях.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (65.42 KиБ) Видяна 1625 пъти
EDI - майстор
То всичко за тези пари е китайско. :-D При ФРУД, СМТ и другите няколко подобни маркови производители 2 обикновени прави фрезера са 80 лева.С по-големия комплект ти се увеличават възможностите, имам го същия.Между другото като правих дъбовата врата в един чеп скапах леко един СМТ Ф 10 с водещ лагер, а ЙОНИКО-то откомплекта за врати /профила и контрапрофила/ папкат чеповете без да им дреме изобщо.Вярно, че са с масивни режещи пластини :-D , ама все пак.
:prayer: Много благодаря за инфото.Поръчах големият комплект до 10 дена ще ми бъде доставен.Радва ме вашата отзивчивост и пак благодаря.
EDI - майстор
За нищо, за това сме се събрали, да си помагаме, когато можем. :partyman:
themask - специалист
Не знам дали вече не е споделена тази книжка, но ми се стори полезна, особено за начинаещи с фрезите:

http://torbwine.com/Stuff/Router_Book.pdf

:partyman:

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: