• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 244
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Ако вдигнеш бюджета до 100 паунда може да си вземеш прекрасна фреза от ибей.
ZEDYCUS - майстор
За Black and Decker KW900E в общи линии имам добри впечатления, като слаби места на моята бяха копчето за пускане и лоста за застопоряване на височината на фрезоване(взех я втора употреба вече счупени). След поправката други проблеми не съм имал с нея. Единствено във времето се получи малък луфт във втулките по, които се вдига и спуска фрезата. Хареса ми насочването на струята на въздух в точката на фрезоване, при канал с прав фрезер всички опилки се издухваха. Дръжките също бяха много удобни. Като цяло ми хареса. :partyman:
griffin - майстор
Мойта на масата е именно скил и има цанги 6,8 и 1/4 по стария модел като я поокастрих доста стабилно но тя не се вади от там така и така.
Не бих казал, че ми беше много удобна за работа но за парите си беше много добро съчетание :-).
Поф-а има по голям ход на потапяне но не е кой знае какво повече, честно казано ако малките фрези можеха да работят и с 8мм опашка на фрезера в момента бих избрал такъв модел :-).
Както е разгледай в магазина поцакай фрезите се някоя ще ти пасне. За работа на ръка е по добре да е по лека и по малка :-), удобен е и плавния старт.
Друго не мога да препоръчам вече виж какъв бюджет може да си отделиш.
pgt - специалист
Благодаря Ви за бързите отговори. :prayer: За сега ще помисля още малко, може да пуснат пък някоя промоция за Световното в Бразилия. :lol:
А междувременно вижте на какво попаднах из нета:
Прикачен файл:
Silverline.jpg Като гледам цената, жив китаец, но с много примамлив набор от цанги.
А сега вижте това, което се предлага при нас:
Прикачен файл:
Troy.jpg
Troy.jpg (109.71 KиБ) Видяна 2095 пъти
и това
Прикачен файл:
RTR.jpg
Откривате ли някаква съществена разлика :yawinkle: , освен че наще се предлагат само с милиметрови цанги?
Според Вас TROY и RTR заслужават ли си вниманието, ако поради близката им родствена връзка с горната може да се поставят и инчови цанги?
EDI - майстор
Почти едни и същи са.Вземи си от България, имаш си гаранция и ще ти е лесно със сервиза.Специално за СИЛВЪРЛАЙН няма добри отзиви.В българия са с метрични цанги, но можеш да си вземеш само цолови цанги от ИБЕЙ.Вземи си РТР-а, толеранса в оборотите е по-голям.
pgt - специалист
EDI според мен направо са си едни и същи, само дето фирмите, които предлагат различните марки са си поръчали цвят на корпуса и може би различна окомплектовка. А иначе е ясно, че RTR е по удачния избор, защото освен това, което си забелязъл за оборотите е по-евтина и в комплет с 8 и 12 мм цанги. Все пак обаче нещо не вдъхва много доверие, китайско внесено от Турция. :?
EDI - майстор
Е, аз затова викам почти.Има някакви малки разлики, но не е нещо кой знае какво.Иначе от един завод излизат. :lol: Каквото и да вземеш, всичко е Китай.ТРОЙ-а и ДИЛВЪРЛАЙН-а също.Въпрос на късмет.Може да те изкара до пенсия, може още утре да клекне мотора или електрониката.Като гледаш конкретната машина, гледай да няма луфтове във вала, вала да върви леко, гайката на цангата да затяга добре, да няма луфтове в колоните.Вътре вече, божа работа.
krasko_ood - специалист
За RTR бранда е турски. Нещо като турска версия на RAIDER. Малко съм резервиран към марката в предвид, че наскоро работих с електрически тример - косих една рогозка място с райграс. Страшни вибрации. В сравнение с китайците които ги предлагат са балансирани. Така, че тази марка тепърва навлиза на пазара и явно комшиите се учат да правят инструменти. Решението е твое. Дано другите им инструменти са им читави.
Sharkolia - специалист
krasko_ood написа:
За RTR бранда е турски. Нещо като турска версия на RAIDER. Малко съм резервиран към марката в предвид, че наскоро работих с електрически тример - косих една рогозка място с райграс. Страшни вибрации. В сравнение с китайците които ги предлагат са балансирани. Така, че тази марка тепърва навлиза на пазара и явно комшиите се учат да правят инструменти. Решението е твое. Дано другите им инструменти са им читави.
Комшиите просто ги поръчват в Китай и си слагат свой бранд ,както е и с много други продукти по света и у нас.
Sharkolia - специалист
Иначе на мене ми е интересно как се представят фрезите FERM ? До колкото прочетох някъде за тях те би трябвало да са няква дъщерна фирма на Proma и също така трябвало да се произведени в Холандия . Ала дали е истина знаят само китайците :)
Сериозно ако някой има впечатления ,ще помоля да ги сподели!
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: