• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 244
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Перфектна работа, с тази плоча никакви вибрации да не те плашат. С този отвор по лесно се вади фрезата от масата. Аз по принцип никога не съм закрепвал фрезата към масата, задържа се само от тежестта си и е напълно достатъчно при работа. :partyman:
EDI - майстор
Не слагай никаква гума, направо закрепвай здраво плочата за масата.Ако сложиш гума или нещо друго, при работата ще започне да ти бяга геометрията на фрезата и ще има отклонение в размерите, особено ако правиш сглобки.Пробий неръждаемата плоча, така, както си направил отворите по дългата страна / които са по два/, мисля, че са достатъчно четири винта в ъглите и 2 по 2 на дългата страна.Пробвай фрезата така, както си я закрепил за плочата в момента, може и да е стабилна с тези 7 винта, с които си в момента.Вибрации ще има, но като е закрепена добре планката и масата е стабилна и по-тежка, няма да имаш проблеми.Завърти няколко фрезера с по-голяма периферия, ако имаш - таблен да речем и то ще си покаже.Ако няма големи вибрации при табления, с другите няма да имаш никакви проблеми.
bulhomes2 - майстор
Ебаго, одеве намалих оборотите наполовина и верно нямаше пушеци и чернилки. Благодаря Ви!
profesionalist_wood - майстор
Още ме е яд че ще пукна че няма да пуснат маса за оберфреза RD-WT01 http://el-rotor.com/shop/index.php?rout ... uct_id=176
Иначе ми се иска да е готово без да си играя да си правя самоделки, и да си правя рамки за картини
последната ми работа на рамки за картина,замъглих картината защото клиента желае дискретност

Прикачен файл

ddddd.jpg
ddddd.jpg (91.92 KиБ) Видяна 1985 пъти

Прикачен файл

eeeeeeee.jpg
eeeeeeee.jpg (116.02 KиБ) Видяна 1985 пъти

Прикачен файл

wwwww.jpg
wwwww.jpg (113.68 KиБ) Видяна 1985 пъти
EDI - майстор
Профи, тая маса е много стара, отдавна не я правят.На едно място се намира, ама цената е трепач, няма да ти хареса, искат майка си и баща си.По-добре си вземи ФЕРМ, ако искаш готова, накъде към 140 лева беше.
profesionalist_wood - майстор
Знам масата на ферм,ама са малки размерите 455 х 330 mm докато райдерския е с 680х450 мм.
Освен да купя текстолит и да сложа,тоест да вградя като мивка фермската и да разширя размерите значително :?
Гледах масичката на Бош http://www.amazon.com/Bosch-RA1181-Benc ... B000H12DQ6
проверих на сайта на БОШ ама такива неща се предлагали само в САЩ ](*,) http://www.boschtools.com/Products/Tool ... catid=1033
EDI - майстор
В САЩ БОШ и другите от групата продават инструмент, дето тука никога няма да се види, само за оня пазар са.И разширението на плота е вариант, ако не ти стигат размерите на фабричния.Могат и допълнителни подвижни упори да се измислят и да се закрепят за масата, които да са на височината на фабричния плот.Иначе има опасност, ако сложиш още един плот отгоре, да не ти стига височина на закрепения фрезер, ще трябва да купуваш по-скъпи, с дълга режеща част, и това премисли.
profesionalist_wood - майстор
Обаче защо ли си мисля че отворът може да стане малък за фрезерите на които ти имаш от тека ако реша да си купя да си правя вратички и да се наложи да разширявам отвора :? ще го премисля

Току що получих мейл от Бош

,,Здравейте,

това е продукт, който се предлага в Америка. За съжаление в Европа за момента не се предлага този или аналогичен продукт.,,

Поздрави,

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Alexander Saev

Robert Bosch EOOD


BULGARIA
EDI - майстор
За табления сигурно ще е малък отвора, Ф-то му на фрезера е 48 мм, профила и контрапрофила трябва да минат, те са с малък диаметър, 29 мм.
profesionalist_wood - майстор
И аз така си помислих...имам самоделка масичка за фреза ама е на вилата,малко е скалъпено направена,ама...ще почна да я доработвам :wuah: :sad: Е,сега като Русия спре да купува боклуците на ЕС и до края на годината направят безмитна търговията между ЕС и САЩ само и само да не фалират и тогаз ще загинат нашите измислени търговци и ще ни залеят с техника която досега сме виждали на снимка
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: