Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Стават, стават, за почти всичко стават, но с някои ограничения, естествено, поради малкия диаметър на режещата част и липсата на режещ ръб в част от фрезера.За длабове нема да стане, както казват колегите.Става за нежни неща, но не трябва да се товари много.Вярно е, че рядко се ползва този тип фрезери, както казва Грифин, има специфично предназначение, и аз сигурно съм го ползвал 1 или 2 пъти и то за нестандартни работи.Иначе фрезера е универсално животно, може да се ползва и не по основното предназначение :-D .
profesionalist_wood - майстор
Kumay написа:
Тани написа:
ПП ZEDYCUS и проходен правят НО, ако предварително е пробит отвор със свредло :wink: Хем се спазва препоръката ми от по-горе, хем по-бързо и лесно става, хем отвора е точно по размер :partyman: Последно - отвори 12,7 , защото нямам такова свредло.
Понеже както някои колеги тук знаят от известно време се интересувам от фрезерите да питам - този не стават ли за проходни канали?
Прикачен файл:
без име.jpg
Chefo77 написа:
На същото място вече трябва да има и фрезери на Макита. На страхотна цена са. Виж - като качество - никаква идея.
И аз още нямам идея, но очаквам скоро отзиви. Макар че са хоби днес заминаха доста бройки за професионална работа и скоро ще знам как се държат... :wink:

ползвам ги основно за кандила от онези масовите на пазара

ПС забравих да се похваля че имам едно чудовище на спарки :-D ще се досетите
EDI - майстор
Ами редно е да го обзаведеш с фрезери, от МАКИТ-ските има на хубава цена с опашка 12.8-иците също са на хубава цена.При всяко положение, дори и хоби, МАКИТ-ските са много по-добре от масовия китаец, дето се продава у нас.
ZEDYCUS - майстор
Мани сега трябва да търся метрична цанга 12мм за голямата фреза. Че имам само преход на 8мм. :-D :partyman:
EDI - майстор
Айдеее, от 12,7 минаваме на 12 вече, модерни времена. :-D А некои от нас сме оборудвани - имаме и оберка на 12 дето да си я сложим на масата на мястото на 12,7. :-D
profesionalist_wood - майстор
Е,аз имам абсолютно всички метрични и инчови цанги :-D
Аз съм спокоен засега
Добър вечер и от мен. Нека първо Ви се представя. Казвам се Кирил и съм от София. В момента се оглеждам за първата ми оберфреза.
Харесаха ми Вашите неща и аз се запалих. Видях, че тука сте по активни и моля за съвет. Разглеждах фрезери и общо взето това ми хареса и отговаря за сега на бюджета ми:
http://www.ebay.co.uk/itm/35PC-1-2-SHAN ... 1197&rt=nc
Та може ли ми кажете дали си заслужават. Като за начало ще ги ползвам само за любителски цели.
Моля за извинение ако съм публикувал в неправилна тема.
ZEDYCUS - майстор
Здравей, Кириле. :partyman: За тази цена, по добре си вземи от БГ с 8мм опашка. :arrow: http://markita.net/frezeri-za-oberfreza ... -35br.html
Изображение
profesionalist_wood - майстор
Брех че този модел го няма в София по фирмените магазини на Райдер. има само от малките кутийки по 46 лв. Явно е залежала стока в Пловдив
Благодаря за отговора. Май ще си търся друга фреза тогава.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: