Всичко за дърводелството
ceco_144 - специалист
Както написах вчера вече поръчах оберфрезата и сега остава да закупя и различни фрезери. Та искам да попитам за любител отново дали ще ми свършат работа и кой да взема. Ако имате наблюдение:
http://olx.bg/prodavam-frezeri-za-oberf ... -i56964668
http://olx.bg/frezeri-za-oberfreza-f-8m ... -i51523457

Всички пише че са за 8 мм., на оберфрезата пише цанги 8 и 6 /1/2 или 1/4/ предполагам, че ще станат. Кой да избера?
ZEDYCUS - майстор
Няма да станат, толкова има писано за инчовите и метричните размери. 1/2-12,7, 1/4-6,35 . Вземи си един комплект на Райдър с 50 фрезера за 75-80лв различно къде колко ще ги намериш. И ти стигат първоначално да се учиш. Подходящи са за дърво, за МДФ и ПДЧ бързо свършват, изгарят и се затъпяват.
griffin - майстор
Zedecus защо да не станат фрезерите, колегата искаше да поръчва фрезата на енхел която в беше обявена с 6 и 8мм цанги фрезерите които е посочил пак са 8мм опашка :)
тия фрезери за цената си според мен са попадение :), лятото търсих да си зема един рабетинг бит на райдър ама немах касмет :(.
ZEDYCUS - майстор
Той пита дали 1/2 и 1/4 стават(аз това разбирам от написаното), че айнхела е с 6 и 8мм е ясно,
ceco_144 - специалист
Да разбирам ли че тези които съм показал за Енхела ще ми вършат работа, а тези 1/2 и 1/4 няма да мога да работя.
ZEDYCUS - майстор
Да тези които си показал стават, но инчовите фрезери няма да станат. Освен ако не намериш цанги, но на твоята фреза няма да има място за 1/2. За какво ти са инчови размери?
ceco_144 - специалист
Приятел и ми предложи да ги взема, че в момента си е купил нови и тези са му излишни. Затова питах и да не давам пари в момента, но явно няма да стане. Ще трябва да си поръчам от тези в сайта. Иначе тези който сте ми предложил на Райдер за 75 лв. не са ли много скъпи.
cvetankirilov - специалист
Здравейте, получих фрезата и даже вече я пробах. Продавачът ми прати и един профилен фрезер бонус. работи много добре, удобна е за водене на ръка(засега на ръка, после ще се прави маса)и не е никак тежка. Нашарих две греди с профилните фрезери които си вървяха с машината.Много съм доволен и нямам търпение да почна да си майсторя разни неща. Остава да ми дадете съвет, откъде да търся милиметрви цанги
bimbaeco - майстор
Не е необходимо да е цанга - може да си купиш преходник от 12,7 към 8 мм. Ако не се лъжа Зедикус беше купувал такъв от Ибей. Въпросът обаче стои само ако вече имаш един куп милиметрови битове - просто не си струва да ги купуваш тепърва, при положение че инчовите са по-евтини и по-издръжливи.
EDI - майстор
Аз от продавалника си взех преход от 12,7 на 8 мм- ТРЕНД, за 10 лева ми се падна.Даже вече го пробвах за един проект, много е удобно, не сменяш цанги или фрезата, както ми се налагаше.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: