• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
pvk1967 - специалист
ttt благодаря за предложението!!!Май успях само с WILDLIFE! В момента я тегля и ще видим накрая...!?Другите които ми се видяха интересни са: BIRDS of North America, VICTORIAN Scroll saw Music Boxes, Scroll saw Making custom Puzzles, Inspirational Scroll Saw Projects, Making wooden Baskets, Scroll Saw Mosaics!Никога не съм държал такава книга в ръцете си и за съдържанието съдя почти само по корицата и заглавието! Пощата ми е: pvk1967@abv.bg ! Предварително благодаря!
pvk1967 - специалист
ttt получих пощата!Нямах време да ги видя, но все пак благодаря! Оценявам жеста и ако мога да го върна по някакъв начин-насреща съм!!!
Zaratul4o - помощник
Ще си позволя да съживя темата с един въпрос към alata_69.
Избирам си хоби контурка. Не съм про, а може и да не стана. Иначе на мерак много го докарвам :)
В България изборът не е много голям- Раидър, Ейнхел (и двете много съмнителни, според мен), крехкото на вид Мотосоу-че на Дремел и нещата, предлагани от Ташев Галвинг... Кое да избера, кое да избера.... Ще работя с дърво около 2,5- 3 см. И бюджета ми е със същите параметри- повече от 250- 300 лв. на този начален етап не ми се дават, и въпреки това ми се ще на се нахендря тотално и да се откажа като цяло от всичко заради вибрации, липса на мощност или да трябва да си пускам отпуска , за да сменя едно ножче....
Ще съм благодарен на всеки, които сподели мнението си по въпроса откъм гледна точка на 2014-та година. :)
big_death - специалист
Следи в продавлника - там изпадат що годе убави на добри цени .Ето нещо горе-долу дето мяса , http://olx.bg/mini-bantsig-zege-i52140372
Zaratul4o - помощник
24 W нещо малко ми се види. Не съм специалист, може и да стигат за тънко ножче. 110 лв. са хем малко за идеята, хем много за антика като тази :)
Видях и това:
http://olx.bg/mini-dvuskorosten-bantsig ... -i44416913
Горе- долу се вмъква в бюджета, а и Проксън са си име. Не знам вече за качествата на модела. На картинка изглежда добре.
big_death - специалист
Ами тва е твойта машина :) Честито ! Щом ти се вписва в бюджета машината е добра !
Zaratul4o - помощник
Сигурен ли си Big? Защото прочетох доста негативизми в ревютата на Амазон- относно трудната смяна на ножчетата и шума и вибрациите на по-силната степен.
Съгласен съм, че за 300лв. не можеш да очакваш чудо, пък и човек не може да купи или пробва всичко.
Дремела ( Moto saw) не е лош, но му е късо рамото, т.е. ограничава те откъм големината на проектите, а и доколкото видях има проблеми с по-дебелите материали....3-4 см. го задъхват яко.
EDI - майстор
ПРОКСЪН-а е най-доброто, което можеш да намериш в този клас моделарски машини.АМАЗОН-а го остави, никаква гаранция в достоверността на мненията според мен, аз мнения по тези магазини не чета.Или купувам, или вземам предвид мнения на хора, ползвали техниката.
Zaratul4o - помощник
Взех си Проксъна. Честито- Мерси... Обявата вече я няма, така че не натискайте линка. Модела е DSH.
Одеве го включих за 10 мин. да го тествам. Всичко си му работи- двете скорости, въздуходухчето (макар, че е малко анемично), звукът му е слабичък... ( не видях откъде се увеличава), даже и вибрации си има... надявам се да се позагубят, ако закова машината за тезгяха или му пухна отдолу гумена подложка.
Ножчето обаче не ходеше там където искам, все ми биеше у лево, а при завой- се усуква... и пак не ходи по линията. После видях, че има една хава отгоре дето стяга и опъва ножа. Трябва да си намеря нявки инструкции да попрочета... споменах ли, че съм абсолютен новобранец? Както и да е, друг път ще тествам повече. Сега смятам да тествам един кухненски нож върху едни домати и краставици, че машинката трябва да се полее... дано да де ръждяса....
Давайте акъли за вид дърво, сантиметраж, видове нож4ета и къде са по- евтини, че май голямо късане ще пада. Благодаря предварително :)
big_death - специалист
Моя съм го пробвал и на твърда дървесина , но чама го яде като халва мисля че няма смисъл да го напъваш с по дебели детайли - около 2 см . са му през глава .Карай бавно материала, ще го усетиш ако ножа започне да се криви и да не ходи там където му "казваш" .Ножчета в практикер, баумакс , или там в тези вериги магазини , можеш да попиташ и за диамантено въже
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Машина за рязане на орнаменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: