• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
Eто снимките

Прикачен файл

SL740314.JPG
SL740314.JPG (118.59 KиБ) Видяна 7067 пъти

Прикачен файл

SL740310.JPG
SL740310.JPG (103.96 KиБ) Видяна 7067 пъти

Прикачен файл

SL740307.JPG
SL740307.JPG (105.59 KиБ) Видяна 7067 пъти
Където съм посочил със стрелката от там се изважда ножа.Можеби най добрия вариант е да си купиш копирен трион както на alata_69
alata_69 - специалист
asenov_h поздравления
хареса ми твоето изобретение и сум сигурен че е много удобно за по дебели матеряли
имам само 1 въпрос:
не е ли много шумно зегето?
Може би не ти харесва марката ?Чесно казано освен шума и е малко дървено, но пък се свиква. Все пак препоръчвам /според мен колеги/ да си купите оригинално, а що се отнася до марката -аз не съм от най големите и любители , но пък в някои отношения е много корава.
alata_69 - специалист
изобщо не се притеснявай за марката
аз имах зеге елтос но му изгоря ротора,в сервиза ми искаха 70 лв. да го оправят. Аз им го подарих и си купих от един пазар зеге за 20 лв.(втора ръка) до ден днешен машинката не е спряла а това са вече 7 години.
А забравих да кажа че зегето нямаше марка нито етикет с тех. данни
velsi - Почетен майстор
Колега, asenov_h, не разбрах кое е дървено. Зегето или приспособлението? А ножчето ти се вади, защото ползваш ножче за зеге, а не такова, каквото съм показал. Иначе си се справил много добре, поздравления!
jameson_2001 - специалист
Интересно това дали може да се изреже с въпросния трион, или се прави с друга машина ? :?
Дебелината е около 20 см.

Прикачен файл

fill_in_the_cat_image_2.jpg
fill_in_the_cat_image_2.jpg (77.06 KиБ) Видяна 6965 пъти
velsi - Почетен майстор
Това доколкото виждам е стиропор и е рязано с нагорещен реотан. Много вероятно не на ръка, а с cnc машина. Иначе за моженето - може. За 20 см обаче не съм сигурен. Триончетата не са толкова дълги.
alata_69 - специалист
максималната дебелина на рязане на копирния трион е 4.5-5см.
ако се нарежат няколко парчета и се слепят след това до 20 см може и да стане
иначе съм правил дървени пъзели с подобни форми от 3 см. череша
jameson_2001 - специалист
И аз си мислех за този вариант - 5 слоя по 4см, но трябва да се слепи с минимално изместване, щото не ми се мисли след това как ще се изравнява. :?
Става въпрос за масив(чам)
Другият вариант май е - отделните части да се свържат с винтове, вместо да се лепят на преса?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Машина за рязане на орнаменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: