Всичко за дърводелството
jameson_2001 написа:
bai-Pe6o - виждам, че имаш аспирация, на какъв принцип е и къде отвежда материала(триците) ? Сори за офф-а :cool:
ами направих аспирация най-вече заради фрезата, но реших и циркуляра да включа към нея... в съседство до гаража имам едно малко помещение и я сложих там.
намерих готово тяло (кожух ) с турбина - нямам идея от каква машина е ......
Набързо скалъпих рамка от винкели и я задвижих с двигател 1.1кв. стърготините (триците) ги събирам в найлонов чувал.
ефекта от машината е следния: за половин чувал трици през аспиратора - около фрезата смитам една лопатка (фараж)
rum_sz - специалист
bai-Pe6o написа:
вече имам нов диск... купих си 300мм с 48 зъба и не мисля да увеличавам оборотите - реже доста добре..
Аз съм начинаещ както в дърводелството, така и в пчеларството.
ще правя 12 рамкови ДБ.
иначе взех от дядо ми домашна изработка: фреза и абрихт с циркулярен диск и бор апарат.
Миналата година си сглобих циркуляр за рязане на дърва и на него сега импровизирах една каретка с паралел от винкел.
След няколко дена ще ходя на ранчото и ще направя малко снимки.
! да питам още нещо !
В края на миналия ноември си купих 2 кубика дъски (сурови) от бял бор - нарязани на по 2,2метра и с дебелина 3,5см. Наредил съм ги в един коридор с отстояние помежду им. От едната страна съм пуснал два големи вентилатора , които работят постоянно и два пъти в седмицата в помещението се пали печка..
когато ги взех претеглих една дъска и тежеше 6,88кг. та въпроса ми е колко време трябва да ги суша? мога ли да се ориентирам по теглото на дъската?



Много добър избор за тази цел.Не вдигай оборотите,защото на периферията на диска оборотите са повече.
mitko64 - майстор
8180 написа:
Пилана - София.
Преди няколко години бяха на Асен Йорданов №10. Стария път за летището, накъде срещу Глухите - купувал съм от там. Не ми харесва телефона, но: 79 21 00
Телефон в Пловдив 94 08 00 и 95 19 68.
От сайта им излиза контакт в Габрово.
Открих ги. Фирма ХЕС 2000 срещу Централна гара. Имат и магазин в Люлин
PIP - майстор
mitko64 написа:
8180 написа:
Пилана - София.
Преди няколко години бяха на Асен Йорданов №10. Стария път за летището, накъде срещу Глухите - купувал съм от там. Не ми харесва телефона, но: 79 21 00
Телефон в Пловдив 94 08 00 и 95 19 68.
От сайта им излиза контакт в Габрово.
Открих ги. Фирма ХЕС 2000 срещу Централна гара. Имат и магазин в Люлин
Гледай да знаеш какво търсиш, че 'продавача' дето се падна на мен сигурно е работил в сладкарница преди това. Със сигурност втори път няма да пазарувам от там.
mitko64 - майстор
PIP написа:
mitko64 написа:
8180 написа:
Пилана - София.
Преди няколко години бяха на Асен Йорданов №10. Стария път за летището, накъде срещу Глухите - купувал съм от там. Не ми харесва телефона, но: 79 21 00
Телефон в Пловдив 94 08 00 и 95 19 68.
От сайта им излиза контакт в Габрово.
Открих ги. Фирма ХЕС 2000 срещу Централна гара. Имат и магазин в Люлин
Гледай да знаеш какво търсиш, че 'продавача' дето се падна на мен сигурно е работил в сладкарница преди това. Със сигурност втори път няма да пазарувам от там.
Благодаря за съвета, но аз бях до тук. Нека моят човек сега се оправя сам. И аз си правех някакви сметки и за моето Спарки, но като ми казха цените по телефона, по добре да мина на Хавера, ако ми се наложи.
mitko64 - майстор
Интересува ме диск(около 210мм) с колко зъба е най- подходящ за стационарен циркуляр? Примерно 24,32 или 48 зъба. Условието е, че ще се ползва само за надлъжно рязане и често на максимална дълбочина. Оборотите са 4500.
cakev79 - специалист
Моя проблем е др.Става въпрос за циркулярен диск.Нз на какво се дължи,но за втори път ми се затяга гаиката на диска и немога да го сваля.М/у двата случая съм го махал поне 20 пъти.
mitko64 - майстор
По принцип гайката трябва да затяга обратно на въртенето. Такова яко самозатягане ми се е случвало няколко пъти на ъглошлайф, при заклещване на диска. Два пъти водопровдният ключ влиза в действие, но веднъж се наложи да нагряваме затягащата гайка. Явно се получава при рязко претоварване на двигателя от заклещването( при всичките случаи двигателят изключи).
PIP - майстор
А случайно преди затягането на гайката да си затягал и диска в материала, който режеш? Много често рязко спиране на диска предизвиква подобно затягано от обратните центробени сили.
cakev79 - специалист
последната година разбичвам само чамови летви така,че не е от това

Тема "диск за циркуляр - въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: