Всичко за дърводелството
vatan - помощник
Търся сушилня около София или Самоков за сушене и импрегниране на около 10 м3 чамов материал. Някой ако знае, моля да сподели повече за импрегнирането - видове, цени и др.
vatan - помощник
Толкова ли са тайни тия сушилни, никой нищо не споделя?
:?
piron45 - майстор
Преди 10г правихме такава сушилня с всички екстри в Ловеч близо до завод Елтос. Нямам представа дали съществува още , може би някой местен ще каже повече.
pirat78 - напреднал
Добър ден!Преди две години довършвахме една дървена къща в с.Мала черква до Самоков,и там в търсене на материал по борсичките и цеховите се сещам че в едната имаше и сушилня.Значи:от Самоков по пътя за Благоевград.малко след табелата край на Самоков около 2-3км в ляво има един цех за преработка на дървен материал,там има и сушилни.
argonavt - специалист
В Говедарци съм сигурен ,че има съшилня. Ако те интересува пиши на лични.
PIP - майстор
В Самоков знам поне две сушилни, но мисля че работят само със собствен материал. Въпреки всичко мога да ти дам телефон да звъннеш. На едното място знам, че и импрегнират.

Не знам за какво ще ползваш материала, но имай предвид, че веднага след като го извадят от сушилната той отново дърпа много влага и няма нищо общо със сушен по естествен път материал.
ebahti - майстор
нареди си материала като м/у всеки ред слагай летвички ,прибери го на сухо място и натисни отгоре да не се измята . наесен е готов.... :wink:
Фитилчо - майстор
Нещо ново по въроса около София.

Ако ли не, ще се ползва тази в Белово май.

А някой знае ли каква е цената за сушилята?
Валериус - специалист
Чукни на гугъла - фирма Бенеко. Работил съм с професора Бенев, а той е производител на такива сушилни от повече от 20 години. Със сигурност ще знае някоя фирма близо до теб, дето им е правил такава сушилня.

Тема "Препоръчайте ми сушилня за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: