Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря ви колеги за бързите отговори,сега като обяснихте се сетих вече.Не съм го правил доста години и съм го забравил.Сега съм на две халби тъмна бира и не ми се рискува,утре ще пробвам.
Илчо Илиев - майстор
bulhomes2 написа:

ПП. Илчо, и аз не ги свалям и повече дни, ама рядко пускам банцига. Някъде четох, че за 2 часа и половина работа лентата втасва за точене. Как сте рязали 45 дена всеки ден?
Весо, ние разбичвахме талпи чам 5-ца на 15-20см ширина, рязане по дължина....абе каквото има да се прави по кошери,но чорбаджията нямаше голям мерак да точи ленти и тая я карахме докато почне да свири....
Въпроса беше,че при толкова зор, и без да се отпуска, нямаше пукнатини...
profesionalist_wood - майстор
Вашия чорбаджия много стиснат бе....и като се откъсне лентата ще има пострадали,не си играйте със свиреща и нагорещена лента....
Илчо Илиев - майстор
Е ти чорбаджия да дава без да брои виждал ли си....а тая лента аз му я подарих...не ставаше за моя банцинг...
brad4edat - специалист
По добре да му покаже някой на живо как се сгъва лента, ако не знае, че да не си отсвири главата! Даже най-добре с някоя слаба лента 3-4ка да се научи за начало.
Тва нещо с оставянето на лентата на всеки 2 часа да си отпочива си е ваша работа дали ще го правите или не:) Аз с такива хора дето го пренебрегват тоя фактор си изкарвам част от парите всеки месец :-D Пък вие ако имате излишни пари си ги оставяйте опънати колкото си време щете :partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
brad4edat няма нужда да ми показват нагледно.Аз се уча и от половин дума,правил съм го много пъти,но просто от 7-8 години не ми се е налагало и съм забравил самото движение,понеже не ползвах банцига.Днес я сгънах над 20 пъти без проблем.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Намерих едно клипче и изрязах част от него .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7mo57xIjzu0[/youtube]
някой разбира ли как се работи с машина за челно лепене на банцикови ленти AZL 403.....
nautilus33 - майстор
Да питам и аз нещо- имам една резервна лента за банциг и днес забелязах, че на едно масто е почнала да се цепи. МОже ли да се завари с телеподаващо или е по-добре да се изреже учатъка и да се лепи наново, като съответно ще стане малко по-къса?
mavryt4o - майстор
вт ное 05, 2019 4:32 pmnautilus33 написа:
Да питам и аз нещо- имам една резервна лента за банциг и днес забелязах, че на едно масто е почнала да се цепи. МОже ли да се завари с телеподаващо или е по-добре да се изреже учатъка и да се лепи наново, като съответно ще стане малко по-къса?
Бъди сигурен язвата не става инцидентно от само себе си и няма да е една.

Тема "лепене на лента за банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: