• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всичко за дърводелството
veso69 - напреднал
profesionalist_wood написа:
Снимай това чудо ако можеш че ми е интересно :partyman: Пък и не е скъпо
Шаблона може да е плосък ,изрязан от фазер и др.Може да се постави и стругован детайл за шаблон.

Прикачен файл

IMG0192A.jpg
profesionalist_wood - майстор
СТРАХОТНО колега! :prayer: :prayer: :prayer: За 20 години съм виждал само веднъж самоделна изработка и сега най-сетне виждам професионален копир :prayer: :prayer: :prayer: Опростен и лек

Не знам дали на моя струг на снимките по-назад ще стане копира? :? Май ще трябва да дупча рамото а е от чугун и ме тревожи дали ще се напука чугуна от вибрации (ако има от копира)....
veso69 - напреднал
За връзка с вносителя :
www.holzmannbg.com
wpmachinery@yahoo.com
Гр.Ямбол
046 663 907
0888413680-Николай Николов
Запитайте за копиращо устройство за струг модел: VD1100N
veso69 - напреднал
За всички мераклии :предлагам ви да посетите Интер експо център от 23 до 27 април.Ще бъде проведено изложението "Техно мебел".Там ще имате възможност да се запознаете с производители и вносители на всички машини и инстроменти от които се интересувате и нуждаете.Азго посещавам от 4 години.Заслужава си !!!
За информация:
www.iec.bg
veso69 - напреднал
profesionalist_wood написа:
СТРАХОТНО колега! :prayer: :prayer: :prayer: За 20 години съм виждал само веднъж самоделна изработка и сега най-сетне виждам професионален копир :prayer: :prayer: :prayer: Опростен и лек

Не знам дали на моя струг на снимките по-назад ще стане копира? :? Май ще трябва да дупча рамото а е от чугун и ме тревожи дали ще се напука чугуна от вибрации (ако има от копира)....
Ами така като гледам снимката мисля ,че с подходяща планка подобно на моето изпълнение ще стане работата без да пробиваш нищо по струга.
anidb1973 - напреднал
Здравейте относно ножа за копира на мястото на стягащата втулка поставяш нова която е цяла /не е прорязана/ пробиваш я заедно с горната половина на притискача на ножа правиш резба 8мм и използваш квадратни 10мм ножове /рапидни или кобалтови не съм сигурен как се казват/ за струг за метал,
cvetankirilov - специалист
Колеги е тоя изби рибата. от тая цепеница на прави стругован детаил http://www.youtube.com/watch?v=9qt5ui3P9QA :rolleyes:
mavryt4o - майстор
И аз имам мерак да си направя самоделен дървен струг събирам идей от тук и части от белканто.Имам основата два винкела 10 на 10 см ,лагерно тяло цяло с 2 лагера ,задно седло с въртящ център.Имам няколко въпроса мисля че метър и 20 ще е достатъчна за дължина на детаила .От каде мога да си купя тази джаджа с шиповете която предава движението ?Мотор трифазен 1,1 съм набелязал 2850 об .Другото ми питане е на колко скорости да го направя посредством шайби?Като го зглобя ще питам и за длетата.
ZEDYCUS - майстор
Поне три скорости. По добре двигател 1400 оборота, по лесно се намалят и вдигат оборотите с по малки шайби. Скоро пращах на колега от форума една скица за скоростите на моята самоделка(не съм я правил аз, така я взех) Не намерих еднакви шайби(не ми се поръчваха на стругар тогава) и на моменти ремъка застава на криво при някои скорости, но не ми пречи, ремъка е евтин.
За тризъбец има от англия фабрични, аз използвам фрезер за отвори фи 35. Ще потърся линк в Англия и ще го постна после.
Длета има евтини също там , но не са много качествени. Стават общо взето.

Прикачен файл

Струг обороти.jpg
Струг обороти.jpg (48.64 KиБ) Видяна 3194 пъти
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Поне три скорости. По добре двигател 1400 оборота, по лесно се намалят и вдигат оборотите с по малки шайби. Скоро пращах на колега от форума една скица за скоростите на моята самоделка(не съм я правил аз, така я взех) Не намерих еднакви шайби(не ми се поръчваха на стругар тогава) и на моменти ремъка застава на криво при някои скорости, но не ми пречи, ремъка е евтин.
За тризъбец има от англия фабрични, аз използвам фрезер за отвори фи 35. Ще потърся линк в Англия и ще го постна после.
Длета има евтини също там , но не са много качествени. Стават общо взето.
Еее не се бях сетил имам такъв фрезер но оборотите за какво играят примерно голям детаил докато го уформим на ниска скорост и после увеличаваме незнам какъв е смисала от 5-6 скорости ?!?!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Струговане на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: