• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Atanas.b - напреднал
Здравейте, трябва ми помощ за боядисване, байцване, лакиране, пастиране на дърво - кое би било най-удачно за идеята ми. Направил съм станция за хранене на коте, която минах с масло за дърво в тъмен цвят, но след 2 седмици все още мирише доста и животното не иска да се храни от там. Въпросът ми е с какво да обработя дървото, така че да му придам по-тъмен или различен звят от този на дървото, като същевременно го запечатам и най-важното да не мирише или поне да се измирише по-бързо. Благодаря
EDI - майстор
Орехова шума сварена във вода.Йод във вода.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 25, 2020 10:09 amAtanas.b написа:
Здравейте, трябва ми помощ за боядисване, байцване, лакиране, пастиране на дърво - кое би било най-удачно за идеята ми. Направил съм станция за хранене на коте, която минах с масло за дърво в тъмен цвят, но след 2 седмици все още мирише доста и животното не иска да се храни от там. Въпросът ми е с какво да обработя дървото, така че да му придам по-тъмен или различен звят от този на дървото, като същевременно го запечатам и най-важното да не мирише или поне да се измирише по-бързо. Благодаря
Нагряваш и търкаш. Маслото ще се "отмирише"
А котките са си башка. Не я насилвай. Подръж я гладна и като обереш излишното масло (виж по-горе) ще и хареса "станцията"
Atanas.b - напреднал
ср мар 25, 2020 10:48 amn_a написа:
ср мар 25, 2020 10:09 amAtanas.b написа:
Здравейте, трябва ми помощ за боядисване, байцване, лакиране, пастиране на дърво - кое би било най-удачно за идеята ми. Направил съм станция за хранене на коте, която минах с масло за дърво в тъмен цвят, но след 2 седмици все още мирише доста и животното не иска да се храни от там. Въпросът ми е с какво да обработя дървото, така че да му придам по-тъмен или различен звят от този на дървото, като същевременно го запечатам и най-важното да не мирише или поне да се измирише по-бързо. Благодаря
Нагряваш и търкаш. Маслото ще се "отмирише"
А котките са си башка. Не я насилвай. Подръж я гладна и като обереш излишното масло (виж по-горе) ще и хареса "станцията"
Нагряване с пистолет за горещ въздух/сешоар ще свърши ли работа? Ще пробвам още днес. А иначе слой безцветен лак на водна основа би ли помогнал. И евентуално при обработка на ново дърво, само лакиране със цветен лак, по-добра идея ли е от маслото за дърво?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 25, 2020 12:06 pmAtanas.b написа:

Нагряване с пистолет за горещ въздух/сешоар ще свърши ли работа? Ще пробвам още днес. А иначе слой безцветен лак на водна основа би ли помогнал. И евентуално при обработка на ново дърво, само лакиране със цветен лак, по-добра идея ли е от маслото за дърво?
Нагряване с пистолет за горещ въздухсешоар ще свърши работа
Като положиш лак на водна основа върху силно омаслена повърхност, снимай и покажи, моля
Не бих оценявал чужди Идеи. Имам си мои.
Подразбирам, че не ти допада естествения цвят на дървото . Инак няма нужда от никакво покритие. Става с лак, става с боя. Даже с боя за яйца става
А, какво е това "станция за хранене на коте"? Може ли снимка?
stridata - специалист
ср мар 25, 2020 12:06 pmAtanas.b написа:
ср мар 25, 2020 10:48 amn_a написа:
ср мар 25, 2020 10:09 amAtanas.b написа:
Здравейте, трябва ми помощ за боядисване, байцване, лакиране, пастиране на дърво - кое би било най-удачно за идеята ми. Направил съм станция за хранене на коте, която минах с масло за дърво в тъмен цвят, но след 2 седмици все още мирише доста и животното не иска да се храни от там. Въпросът ми е с какво да обработя дървото, така че да му придам по-тъмен или различен звят от този на дървото, като същевременно го запечатам и най-важното да не мирише или поне да се измирише по-бързо. Благодаря
Нагряваш и търкаш. Маслото ще се "отмирише"
А котките са си башка. Не я насилвай. Подръж я гладна и като обереш излишното масло (виж по-горе) ще и хареса "станцията"
Нагряване с пистолет за горещ въздух/сешоар ще свърши ли работа? Ще пробвам още днес. А иначе слой безцветен лак на водна основа би ли помогнал. И евентуално при обработка на ново дърво, само лакиране със цветен лак, по-добра идея ли е от маслото за дърво?
Не знам с какво сте мазали, но маслото най-бързо ще се измирише. А иначе ако котето е толко претенциозно, обмажете със слънчогледово олио и хубаво избършете :-D
Atanas.b - напреднал
Не че не харесвам цвета на дървото, но в този случай искам да е нещо по-тъмно. Разбирам, че явно лака на водна основа е несъвместим с маслото. Ако не се получи с нагряване, има ли вариант за шкурене до основата на дървото и тогава вече само лакиране? Може да звучат смешно въпросите, но това ми е първи допир до тази тематика. Снимка ще кача по-късно на това висше изобретение :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Може със шкурене. С нагряване и ТЪРКАНЕ е най-лесно и бързо. Мислех, че вече си го направил
Atanas.b - напреднал
Поиграх си с нагряване и търкане както ме посъветва - има ефект наистина, но ми се струва, че още има мирис на масло. Ще видим ползвателя как ще го приеме. Иначе е това е хранилката
Прикачен файл:
11C0BDD6-23ED-4FA4-9B3B-F17A3C1C91FA.jpeg
11C0BDD6-23ED-4FA4-9B3B-F17A3C1C91FA.jpeg (115.91 KиБ) Видяна 2182 пъти
Lisko - майстор
ср мар 25, 2020 1:44 pmstridata написа:
А иначе ако котето е толко претенциозно, обмажете със слънчогледово олио и хубаво избършете :-D
Обмажете котето или станцията? :mrgreen:
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване или лакиране на дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: