Всичко за дърводелството
zombau - напреднал
сигурно се включвам с голямо закъснение в темата, но със сигурност шеллак има в магазин импресия или който и да било уважаващ себе си магазин за материали за художници :)
импресия се намира на ул Кракра, близо до телевизията :)
ev_dimov - специалист
null написа:
... сега ако може някой да каже някои тънкости при тая френска политура.
Най-на пред се извинявам за закъснялата реакция( отдавна не бях преглеждал тази тема...). Та френската полировка не е нищо повече от полировка със шеллак(известен още като френски лак). Разбира се в процеса на полиране участвуват още по избор ленено, минерално, орехово(шарлан, шарлаган) масло, светилна газ и др.
съставки и методика мисля добре са обяснени тук и тук
Ето и малко видео
, макар че не съм 100% съгласен с него , мисля че в общи линии е добре предадено :yawinkle:
parketmilanov - специалист
А дали шеллака става за китари , във видеото имаше и една акустична ама аз да си попитам..:)
ev_dimov - специалист
parketmilanov написа:
А дали шеллака става за китари ...
Даже се води "класика в жанра" при акустичните и ранни електрически( примерно Gipson) китари :wink:
karamundi - специалист
на кирков в пряката в дясно след лъвов мост малко магазинче за бои и лакове аз от там съм взимал
На бул.Смирненски 20 има магазин за реставратори и там има няколко цвята даже. И за дървояд имат нещо ефективно.
успех
Христо - напреднал
:-D
Аз за тоя шеллак питах още 2006-та година, сега като погледнах - още отговори има.... Благодаря!
Всъщност, проблема си го реших още отдавна- купих един готов разтворен шеллак от Бриколаж (нещо френско беше, но не помня точно името). Беше готово за нанасяне, не на люспи и тепърва да го разтваряш. Просто отваряш кутията, взимаш памучното парцалче и почваш да мажеш. Е аз тествах първо на едно парче дърво, не можах да се оправя да стане равномерно, не можах и да го полирам добре, та после стоеше мътно... и така... :?

И накрая го пръснах с полиуретан, нагазих го с полир-машината, и светна ! :lol:

Но темата нека стои - ако на някой друг му потрябва шел лак, да знае къде да търси. Моето мнение е - това не е работа за всеки, и не става от първия път !
griffin - майстор
Питайте и по железариите аз така случайно на една железария на женски пазар в софия се натъкнах на шелак мисля че 250г. торбичка люспи бяха към 3-4 лв. по спомен ;-)
Христо - напреднал
Според моя "челен" опит намирането на шеллак се оказа по- малкия проблем. Самото полиране си е пинизчийски процес, цяла наука, и аз лично не го препоръчвам на хора без опит.

Тема "Шеллак - къде ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: