• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за дърводелството
Делян - специалист
шоп написа:
не искам да прявя релкама, но нарязването на 21 броя плоскости, съответно почти 400 детайла и всичко е перфектно до 0.5 мм. Плоскостите ги сдвоявах и не се наложи допълнителна обработка след слепването. CNC технология:-)
В тази връзка, онзи ден докато обикалях в Практикер пред дърводелския им цех имаше табела, която горе-долу гласеше следното: "Машината за рязане може да даде отклонения от 1 до 2 мм от зададените размери" :? Според вас нормално ли е това?! И какви са отзивите ви за услугите нарязване и кантиране в големите хипермаркети на Варна - Практикер, Бриколаж, Алати... Или да търся нещо друго? Специално в Алати цените са доста атрактивни...
pavkatay - майстор
Делян написа:
шоп написа:
не искам да прявя релкама, но нарязването на 21 броя плоскости, съответно почти 400 детайла и всичко е перфектно до 0.5 мм. Плоскостите ги сдвоявах и не се наложи допълнителна обработка след слепването. CNC технология:-)
В тази връзка, онзи ден докато обикалях в Практикер пред дърводелския им цех имаше табела, която горе-долу гласеше следното: "Машината за рязане може да даде отклонения от 1 до 2 мм от зададените размери" :? Според вас нормално ли е това?! И какви са отзивите ви за услугите нарязване и кантиране в големите хипермаркети на Варна - Практикер, Бриколаж, Алати... Или да търся нещо друго? Специално в Алати цените са доста атрактивни...
Ами тези отклонения най-вероятно не са от машината ами от оператора. Сигурно са трудоустроили някой сляп :-D
шоп - майстор
1 дори 2 мм отклонение?!?!

че аз с рулетка и зеге ще ги отрежа по точно бе!!!
Тия хора за какво взимат пари?

например като им дам един детаил 348 на 1278 и го отрежат 350 на 1230 за какво ще ми послужи? Ще искам да ми върнат парите.

Затова рязане само на CNC център. Вкарват в компютъра данните и натам машината по координатните оси с 2 циркуляра няма как да сгреши.
<Friend> - напреднал
Да споделя и аз моя опит от Алати, Варна. Миналата седмица ми трябваха 3 различни малки парчета ПДЧ (от порядъка 30/50 см). Поръчах ги и понеже нямаха работа ми ги изрязаха веднага. Прибирайки се в къщи реших да проверя с рулетката и :megaeek: Нито един от шестте размера не беше точен, а всички бяха по-малки с 0,5-2 мм. За първия детайл помислих, че са предвидили кант 1 мм по навик, но аз не съм искал кантиране... А и като видях, че останалите бяха с по-малка разлика ми стана ясно. Хубавото в цялата история е, че изобщо не ми трябваше точен размер. С 5 мм по-малки да бяха пак щяха да ми свършат работа. За това и не ги мерих при получаването им.
Предишната поръчка - (1 цяла плоскост, 14-15 детайла) в Айсберг нямаше разминаване в нито един размер. Друг въпрос е, че плоскостта на Кроношпан беше хем леко крива хем рехава...Имах чувството че и 5х50 да ми бяха винтовете пак можех да ги навивам без предварително пробиване и без да се сцепи плоскостта ;)
Последна промяна от <Friend> на пет апр 15, 2011 3:04 pm, променено общо 1 път.
marnik - специалист
Тъй като мисля да си закупя стяги, използвам темата да попитам какви размери са най-удачни и потребни?
Става дума за домашно обзавеждане - кухня, спалня и дневна. благодаря!
Делян - специалист
За моята кухня си взех тези стяги на Topmaster:

Изображение

Размер 800/120 мм

и тази:

Изображение

Размер 300/115 мм.

По два броя от модел. Вторите обаче ми идвам малко къси и сега бих си взел на 600 мм дължина. Макар че на някои места са необходими малко по-къси стяги. Бе, колкото повече толкова по-добре...

Цената им беше по около 15-20-25 лв на бройка в Бриколаж. Някъде другаде може да ги има по-евтини.
colyo - специалист
Автоматичните скоби са по-скоро за придържане, отколкото за стягане. Имам 6 на RIKO и 2 на Wolfkraft ..... няма голяма разлика, въпреки, че немските ги взех по 32лв парчето, а RIKO-то по 5,60лв. TOPMASTER-а са прекалено "дървени" и от тях ползвам само винтови, мисля че бяха по 7-8 лв 80/350. За по-здраво стискане съм си взел и няколко "3-та ръка" и съм доволен.
magiccrafter - напреднал
Първо да кажа, че четенето на тази тема, беше истинско удоволствие и вдъхновение :-)
Браво шоп! Браво!
Тъй като от тук ми дойде идея да пробвам и аз сдвояване на плоскости, имам един въпрос по темата.
От къде мога да намеря 36 мм кант в София?

Благодаря ви!
шоп - майстор
аз купувах канта от две фирни, които се намират точно до пожарната на Гара Искър.

Предполагам и други фирми ( Роси ) пак на Гара Искър ги продават. Може и да ти ги олепилят на място.
Поздрави!
magiccrafter - напреднал
Много благодаря за бързия отговор!
Олепените кантове, лесно ли се поставят с пистолет за горещ въздух, нещо да кажеш за техниката на поставяне?
Тъй като аз нямам такъв пистолет се чудя дали да си купя за тази цел.

ПС
Сега видях, че най-близката ширина е 39 мм. Стори ми се, че видях едно ренденце с което орязваш остатъка.
Така ли го прави?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Пълно обзавеждане на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: