Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Има такава тема, аз съм я пуснал с цел
По надолу в раздела
griffin - майстор
Определено съм професионалист на три кюфтета на скара с салатка :).
Опитах се да дам някакъв съвет по питането, имал съм предвид ДИБЛИ. А канала може да се направи с длето с CNC или с нещо друго ако това е проблема.

Да се заяждам нямам навика.
EDI - майстор
От долната страна определено си иска укрепване, дори и залепено, огледалото си тежи.Можеш да сложиш красиви декоративни метални ъгли от видимата страна, нещо от сорта - http://www.avlonbg.com/bg/kovano-jelqzo ... -ugul.html .Хем красиво, хем ще ти укрепи сглобката.Добре е ако ползваш такива ъгли, да пробиеш още 2 отвора, да станат 5.
lavka86 - специалист
Здравейте колеги. Имам в предвид този тип залепване и с два дюбела допълнително за здравина. Ето и една скица, дано е разбираема. Поглед отпред на рамката и поглед отгоре с разрез на сглобката.
EDI, това в краен случай, ще го монтирам. Виждал съм ги и при нас, имаме до Равда магазин "Мастерхаус" и там има такива ъгли. Красиви са, но ако ги сложа, ще трябва и на другите вратички, да слагам, за да е красиво.
Относно дебата за фрезата и оберфрезата, това е безсмислено. Ние сме любители, не работим като дърводелци професионално, така че работим с по-малки инструменти. :partyman:

Прикачен файл

36.jpg
36.jpg (22.11 KиБ) Видяна 1351 пъти
EDI - майстор
Този тип сглобка англичани и американци си я ползват редовно, като се залепи става много здрава.Виждал съм стара дъбова врата на близо 200 години на такъв тип сглобка.Каква дебелина и ширина ще са ти страниците.Колкото са по-дебели, по-здрава става сглобката.Ако материала е широк, можеш да сложиш и 3 дибли.Даже можеш и да сложиш декоративни дървени тапи върху диблите от предната страна, ще стане идеално.
bulhomes2 - майстор
Че той може и да не пробива до лицето и няма да има нужда от тапи.
EDI - майстор
И това е възможно, но аз лично бих ползвал цялата ширина за максимална здравина, пък и при проходен отвор е по-лесна евентуална поправка след време.
lavka86 - специалист
EDI, ширината ще е около 75 - 80 мм. и дебелина около 20 мм. Ще разпробия отвори и ще видя как стоят 2 дибли и после с 3 дибли. Прави сте, това са цилиндрични дибли, а не дюбели. Приемам всякакви съвети, нали затова е форума.
lavka86 - специалист
bulhomes2, диблата много малко ще хване, ако не пробия цялата рамка. Мисля, че ще стане и красиво както пише и griffin, трябва да си направя дибли от друго дърво, за да контрастира. Ще потърся да направя дибли от слива, тя стои червеникава ако не се лъжа. :partyman:
griffin - майстор
Дива череша също е по червеникава, само трябва да видиш обработката с какво ще я правиш после при мен дивата черешата най - добри цветове изкарва само обработена с масло, с лаковете е малко по неконтрастна, най добре е да потестваш с това което намериш и с каквито финиши имаш, за да добиеш някаква представа горе долу какво ще е крайния резултат.

Тема "Портманто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: