Всичко за дърводелството
procar - напреднал
Здравейте,искам да си направя ето такова портманто
http://www.perfektmebel.com/index.php?m ... rodid=3682
интересуваме от къде мога да купя тръбата за закачане на закачалките.
lavka86 - специалист
Здравейте майстори, калфи и чираци. Възобновявам стара тема и задавам въпрос.
Започнах да правя портманто, и вратата на гардеробчето е с размери около 2000*500 мм. Трябва да бъде с вградено огледало.
Ще изложа моето виждане, как аз си представям изработката с малко снимков материал, а от ВАС МНЕНИЯ И ПРЕПОРЪКИ.
Представям Ви умален модел на вратата, дето се казва /демо версия/.
Идеята ми е да вградя огледалото във вратата и отзат да го закрепя с парчета ламинат. Ламината ще на равно с рамката на вратата и същевременно търся ефекта на стабилизиране на вратата. Струва ми се, че ще стане тежка от огледалото, та затова така.

Прикачен файл

30.jpg
Демо версията на вратата, гледана откъм гърба.
30.jpg (75.23 KиБ) Видяна 2910 пъти

Прикачен файл

31.jpg
Увеличих ширината на рамката с цел да сложа огледалото и да мога да прихвана ламината към вратата.
31.jpg (66.11 KиБ) Видяна 2910 пъти

Прикачен файл

33.jpg
Това е гърба на вратата и самото закрепване на ламината.
33.jpg (70.91 KиБ) Видяна 2910 пъти

Прикачен файл

35.jpg
Така ще изглежда отпред, но вместо огледало има стъкло.
35.jpg (67.72 KиБ) Видяна 2910 пъти
colyo - специалист
От масив ли ще е портмантото? Ако ще го правиш от ПДЧ, можеш просто да залепиш огледалото за плоскост или да го вградиш в рамка за по-леко. Стъклото се лепи много добре с обикновен чешмеджийски силикон и според мен този ламинат отзад е малко излишен. Правих нещо подобно в стария апартамент и резултата лично на мен ми хареса.......шлайфано отрязано по размера на вратата огледало го залепих върху рамка от ПДЧ и се получи огледална вратичка.
bimbaeco - майстор
Ако се бориш да е лека вратата, не слагай ламинат да криеш гърба на огледалото, а си купи шперплат с дебелина 3-4 мм. Един лист 1200 х 2400 е 20 лева, ще ти остане за други проекти. За да не се притесняваш за вратата, а направи с чеп и длаб - няма да мръдне.
lavka86 - специалист
Портмантото ще е от масив.
И аз си мислех за шпертплат, ама ламинат имам бол. Може би ще стане по-лека с него.
Ще го мисля в посока с половинки на прав ъгъл, и два дюбела по диагонал за стабилна връзка и красота.
EDI - майстор
Лавка, ламината много тежи.Ако покриеш цялото огледало, само той ще е колкото масива.Може да го залепиш огледалото със силикон за стъкло, да сложиш някакви метални скоби за обезопасяване и отзад да си направиш тънки дървени лайсни с красиво профилче, да скриват шева и скобите.
lavka86 - специалист
Edi, с фазер или шпертплат за гръб ще го мисля, има време. Въпроса ми е за рамката, дали с половинки на прав ъгъл и с два дюбела напречно пробити и залепени, ще стане здраво и красиво. Днес сглобих малкото шкафче, и направих гърба от ламинат. Правя снимки и ще направя снимково ревю в тази тема, като дойде времето й. :partyman:
bulhomes2 - майстор
lavka86 написа:
... два дюбела ...
Съмнява ме, че говориш за дибли. Дюбели са съвсем друго нещо.
griffin - майстор
Колега нали самата рамка има профил поне от това което си дал, като го залепиш там и сложиш огледалото и без гръб не би трябвало да мръдне. Ако се притесняваш че сглобката може да се отпусне след време, може като "дефекто-ефект" като сглобиш рамката да пробиеш по два отвора странично в профилите и да набиеш по един дюбел образно казано от по-различно дърво, ще стане акцент и ще е по здраво. След това може да изкопаеш канала с фрезата за огледалото. Ако гърба няма да се вижда няма смисъл да се слага нещо повече поне според мен де, гърба по принцип ще те пази от усукване ама стъклото така и така не може да го сгънеш :)
bulhomes2 - майстор
Грифин, имах те за професионалист. Ясно е, че го правиш нарочно. Не виждам какво печелиш от това, но и не ми е работа. Една тема сте отворили за фрези, а вътре всички специалисти показвате и говорите за оберфрези. Както искате си ги наричайте, но само ще се изложите пред някой наистина професионалист. Лошото е, че така учите и начинаещите на грешни понятия.

Тема "Портманто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: