Всичко за дърводелството
cerrone - специалист
Привет.
Обяснете как да процедирам в случая:
За боядисани в бяло МДФ корнизи като тези сложени на горните шкафове на снимката - какъв метод да използвам за рязане под ъгъл така че да не обеля боята и да получа добър срез за напасване с другия перваз?
В момента разполагам с желание, ножовка, хъс, трион напасвател, много идеи, зеге, желание и ъглошлайф с диск за дърво. За съжаление нямам циркуляр и желание да се предавам.
Изображение
Chefo77 - майстор
Привет!
Ако слушаш, може и пендула да ти осигурим ... само да обещаеш, че ще пазиш :)
Стига това да ти върши работа

http://p.gzhls.at/471931.jpg

Реже 12 сантиметра под прав ъгъл и (мисля) 9 см под 45 градуса. И 6 сантиметра във височина.
shadowman - майстор
Подобни сме правили навремето, първо се взима гол МДФ, решеш на ивици, слепваш за да достигнеш желаната дебелина, после обработка - абрихт, щрайхмус, фреза с желания профил. Боядисване не е за домашни условия... и да вметна, че се продават готови и не са скъпи, за да стане както трябва ти трябва пендула и нерви, че напасването си е играчка.
cerrone - специалист
Привет отново.
Chefo77, много ме зарадва с офертата за помощ. Единствено мога да си мечтая за пендел, а ето че ти ми го предлагаш като опция :mrgreen: ... и то във Варна.... :mrgreen: :mrgreen: ...скоро май ще се видим и на живо.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
shadowman, избрахме лесната опция - корнизите са купени заедно с кухнята и сега остава единствено да се отрежат.

Със стрелки на снимката показвам за какво точно става въпрос - боядисан ХДФ/МДФ корниз, който се продава на дължина 2,20м и сега трябва да се напасне според шкафовете. Всъщност става дума за абсолютно същия отворен ъглов шкафорафт и нестандартния ъгъл на завиване, който май иде на около 130-140 градуса. Профила на корниза за отгоре и отдолу е един и същ - просто се монтира по различен начин.

Прикачен файл

Picture2.jpg
Picture2.jpg (47.47 KиБ) Видяна 6577 пъти
Chefo77 - майстор
Е, стига да успееш да се справиш с нея. Не мисля, че ще ти е трудно :)
Най-много да поръчваш втори комплект первази.
Нали знаеш ... Мъж се връща намръщен от лов, скоро след като е заминал. Жената го посреща с думите: "Скъпи, за още патрони ли се връщаш?". Мъжът отговаря: "Не, за още кучета!"...
housedoktor - майстор
За пендула е ясно.Иначе си е играчка.Най лесно е да вземеш первазите,о4ертаваш на място контурите.Правиш ъглополовящи ,после по тях с раздвижен ъгъл нагласяш пендула..Правите ъгли са лесни .Ако не си го правил извикай някой опитен,да не ги похабиш
cerrone - специалист
Благодаря на всички за съветите и по-специално на Chefo77, който ми услужи с пендула за да си свърша работата. Работата с него е направо песен...имах предвид Чефо...е и пендула върши работа :mrgreen:
Ето една снимка на шкафовете с корнизите - горе и долу. Качество - телефон - сори.
Май скоро ще открия нова тема в раздел Куфни :roll:

Прикачен файл

IMAG0378.jpg
IMAG0378.jpg (74.85 KиБ) Видяна 6468 пъти
Chefo77 - майстор
Еййй, те верно много яко станали!
Къде е сега UNIOR, който обясняваше как пендула без плъзгане не можела да пасва ъгли :) :) Май не е от пендулата, трябва си желание.

Калоянски, пак заповядай!
А за виното - сърдя ти се! Да го имаш предвид :)
mitko64 - майстор
Имам питане по проблем сходен със заглавието на темата. Монтирах едни врати на Класен и се оказа, че на единият перваз на касата(там където влиза уплътнението) не са фрезовали нута за уплътнение(отделно липсваше уплътнението, но взех от Тека). Въпроса ми е може ли да го изрежа със стационарен циркуляр, материала е мдф или хдф, не съм сигурен? Какъв диск препоръчвате? Малко тъпо ми е питането но нямам право на грешка. Ако прецакам нещо откъде ще търся перваз.

Тема "Как се режат боядисани МДФ корнизи/первази?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: