• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
M.S. - напреднал
Kumay написа:
В другата тема за циркуляр не писах, да не се бутам и колегата се забучи на Хитачито, защото мисли, че повече зъби режат по-чисто...
...
Колегата,който се ЗАБУЧИ на Хитачито го купи за 180лв.с гаранция. Когато ти дадеш такава цена на Макита той ще си купи и една Макита. А по въпроса за броя зъби - ако искаш режи качествено и с един зъб на диска. Да се чуди човек
защо изобщо ги правят с толкова зъби тия производители.
EDI - майстор
Опитно е установено, че с диск с по-малко зъби може да се реже по-чисто от диск с повече зъби.Всичко зависи от предназначението на диска, материала и ъгъла на пластините.
Тани - модератор
EDI написа:
Опитно е установено, че с диск с по-малко зъби може да се реже по-чисто от диск с повече зъби.Всичко зависи от предназначението на диска, материала и ъгъла на пластините.
...и от оборотите, и от скоростта на движение и от материала който се реже , и от това как се води материала/диска, и най-вече от периферната скорост на диска. Чистия сряз е комплекс от тези неща и не може еднозначно да се посочи универсално решение! Чист сряз може да се получи у с добър диск с по-малко зъби, като се води по линеал и не се бърза, но с диск с повече зъби не можеш да повишиш производителността, каквото и да правиш! Трябва да се търси разумния баланс качество/производителност !
Kumay - майстор
M.S. написа:
Kumay написа:
В другата тема за циркуляр не писах, да не се бутам и колегата се забучи на Хитачито, защото мисли, че повече зъби режат по-чисто...
...
Колегата,който се ЗАБУЧИ на Хитачито го купи за 180лв.с гаранция. Когато ти дадеш такава цена на Макита той ще си купи и една Макита. А по въпроса за броя зъби - ако искаш режи качествено и с един зъб на диска. Да се чуди човек
защо изобщо ги правят с толкова зъби тия производители.
Ами някои хора и на по-малко пари си купиха! :wink: Ама тези, които могат да слушат!!!
И като се начудиш за броя на зъбите, започни да се чудиш и за ъгъла на заточване! После и за профила на зъбите... и така! То с чудене става, не със знаене! :lol:

П.П. Не ми отговаряй! Не съм тук да споря, а да помагам с каквото мога! Не съм нападал никого, но не искам и мен да нападат!
Бъди здрав! :partyman:
caribi - специалист
При еднакво заточване , ъгъл и т.н. ,следва както е казал Мечо Пух - колкото повече толкова...,
reingar-x - специалист
Здравейте мой познат се върна,от Англия и си донесъл три ръчни циркуляра.Предложи ми да си избера един,срещу заплащане разбира се.Моделите са makita 5704r , makita 5703r и makita 5705r.Първия е неупотребяван 1200 вата,и правен в Англия,което ме учуди защото тук този модел съм го гледал и беше правен в Китай.Другите два са ползвани,но нямат много следи от употреба 1300 и 1400 вата са.Стари модели са и пак са правени в Англия.Кой от трите модела,ще ме посъветвате да взема?Ще ги използвам за кофражни дъски и водо устойчив шперплат.Цените които ми иска са 200лв за първия,който е и нов и 150лв и 170лв за втория и третия модел.
griffin - майстор
Ако само това ще режеш няма да ти трябва голяма дълбочина на сряза. Вземи най лекия :-D. В доста случаи се работи с една ръка. Ако ватовете те притесняват в момента кълцам 5-6 см. дебели орехови талпи с 1200ватов блек енд декер :)
reingar-x - специалист
Значи щом 1200 вата стигат,и машината не се мъчи(то зависи и от диска де). Мисля да взема този който най-нов,тоест модела 5704.Ако някой има наблюдения от него да казва!
griffin - майстор
Да за диск забравих да уточня freud, ако имаш възможност поръчай от англия с фирма която доставяше до България идваха на много сносна цена :-D .
cekop - специалист
Харесах си това. Понеже циркуляра който правих не ми харесва реших да взема един ръчен и да го сложа под масата. Та си харесах Макита HS7601 намален от379 на 299лв. Предполагам, че и по евтин ще ми върши работа но не мога да си избера.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ръчен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: