• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
valentin114 - специалист
=D> със здраве да си я ползваш дълги години и я пази машинката...от крадливи погледи.
Chefo77 - майстор
kalin2505 написа:
http://shop.kirov.net/?cid=67&pid=3800 Ето това си купих, какво мислите за него?
Много добро! Повече от 2 години го ползвам професионално за рязане на паркет и первази ... имам известни забележки, но върши перфектна работа за цената си! Особено като му свикнеш.
Честито!
kalin2505 - специалист
Здравейте, пак реших да си купя ръчен циркуляр защото моя се счупи и се спрях на този http://www.stroi.bg/p/art0008352-cirkul ... mt582.html, какво мислите за него заслужава ли си парите или да събирам още за някой професионален.
Kumay - майстор
Циркуляра е добър! Аналог е на 5704R на Макита.
Здрава машина е. Недостатък според мен е късата допълнителна ръкохватка! При захват, двете ръце застават една до друга.... :?

П.П. Гаранцията е 3 години след регистрация, а не както е описано на линка!
juvigy - специалист
Стига бе - Мактек за 200лв ? Що не си вземеш втора ръка ?
Chefo77 - майстор
А защо да си вземе втора ръка, след като може да вземе не по-лош, с гаранция, и определено с невъзможността някой преди това да е потрошил 20 диска с рязане на пирони?
juvigy - специалист
Ето ти няколко причини:
1. По-евтино от Мактека
2. По-качествено от Мактека
3. Доказана бройка - напоследък много нови машини идват с производствени дефекти които откриваш в последствие.
4. По-стар и доказан модел. - има доказано сполучливи модели които не можеш да си ги купиш нови. В голямата си част новите модели са меко казано зле направени.Колкото да му мине гаранцията и после в кофата щото частите са на цени като на нова машина.
5. Как е експлоатирана 1 машина си личи за опитното око.
За непрофи работа никога не бих си купил нова профи машина. Препочитам профи машина 2 ръка. И между другото по сайтовете като продавалника се намират нови машини на много добри цени.
Chefo77 - майстор
А ти кога за последен път се интересува от цените на частите на Бош например? Много скромният ми "опит" в тази насока ме възпира да рискувам с втора ръка профи машина. Нали не мислиш, че дори и профи машините се произвеждат за да бъдат вечни? При покупката на нова 3 години ще се барам за онова, докато я оправят ако се наложи - и най-често безплатно. Вместо да се чудя дали ще я има частта и колко ще ме обрулят за нея...
А за доказаната бройка ... доказано може да бъде и смазването от работа :wink:
juvigy - специалист
Цената на частите не зависи от това дали си взел нова или втора ръка машина.
Гаранцията не покрива много дефекти и за мен е безмислена за домашна употреба. И като ти кажат ,че
трябва да чакаш 1 месец... И виж точка 5. Личи си дали една машина е 'смазана' от работа или не.
Така или иначе , вече си е купил човека нов Мактек. Я го питай защо си купува нова машина като старата
е в гаранция.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Ръчен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: