Всичко за дърводелството
vesel - специалист
Реших и аз да споделя направеното от мен и един приятел. Изчанчените идеи и кофти мястото от мен, от приятеля конструирането :lol: Сглябянето- аз, брат ми и който попадне на момента :-D

Целта е гардероб с плъзгане с височина 2.4м, ширина 1.6м и дълбочина 58см. За да е още по-гот искам и чекмеджета.
Отидоха две плоскости егерско ПДЧ за корпус, една по-малка полска плоскост за вратите и един лист фазер за гръб и дъна на 6 чекмеджета. Разкрой, кантиране и превоз - 421 лева. Вече няма връщане, трябва да стане :rolleyes:
Понеже вратите са доста високи и са като локум си избирам кант дръжки с по-масивен вид - 3 броя + една по-проста за края на вътрешната врата, който не се вижда. Това ми струва още около 80 лева. И понеже ако ще е гарга да е рошава си харесвам водачи за чекмеджета с пълно изтегляне и плавно прибиране. Успявам да ги купя уж с отстъпчица, по 9 и нещо комплекта. Разбирайте още 60 лева.
А, забравих най-важното, механизмите за плъзгане на вратите и релсите за тях - около 60 лева. В последствие се оказа, че имат някои конструктивни недостатъци, но затова ако някой пита.
И най-накрая и малко снимки :irre2:
Ау, забравил съм да снимам чекмеджетата в завършен вид :datz: Ще го направя по-късно.

Изображение

Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение
SoWhat - специалист
Точно този модел механизъм ползвах за първи и последен път преди години. Предполагам, че конструктивната грешка е в долния механизъм за външната врата!!??
kretio74 - специалист
Имам същата идея до няколко дни започвам и ще постна снимки.
bogomilZ - специалист
SoWhat написа:
Точно този модел механизъм ползвах за първи и последен път преди години. Предполагам, че конструктивната грешка е в долния механизъм за външната врата!!??
Че то целия гардероб като концепция си е грешка - и като цветове, и като конструкция, и като място - най-малкия проблем са механизмите.
SoWhat - специалист
Че то целия гардероб като концепция си е грешка - и като цветове, и като конструкция, и като място - най-малкия проблем са механизмите.
Ами, така си е решил човека. Не е постнал снимки, за да му се търсят кусури. Просто е споменал, че е срещнал проблем с маханизма и искам да разбера дали е същия или друг.

П.П. А какво му е на конструкцията. Е, може да има проблем с отварянето на чекмеджетата в този вид, както е на снимките, но все пак не е в завършен вид.
kretio74 - специалист
bogomilZ написа:
SoWhat написа:
Точно този модел механизъм ползвах за първи и последен път преди години. Предполагам, че конструктивната грешка е в долния механизъм за външната врата!!??
Че то целия гардероб като концепция си е грешка - и като цветове, и като конструкция, и като място - най-малкия проблем са механизмите.
Що се заяждаш с човека. Имал желание направил го е. Харесва му, добре. Да не ти го е направил във вас та да казваш че е грешка и като цветове и като концепция и като място. Всеки си има собствен вкус. Евала на пича ,че е направил нещо и го е споделил като опит и като идея. Аз като варя ракия е оставям на 65-66 гр.На теб харесва ли ти или... Ма аз си я пия и ме кефи.
peterdimov - специалист
Колега vesel много хубав гардероб си направил дано да си го ползваш дълго и със здраве.


п.п.Не обръщай внимание на негативните постове.
malka_mitka - напреднал
Гардероба е супер!
malka_mitka - напреднал
Можеш ли да ми кажеш по каква формула оразмери вратие на този механизъм , че аз не успях да :) Благодаря предварително !
vesel - специалист
Такаааа.
Идеята на темата е да споделя какво се получи от труда на няколко човека и ако мога да помогна на някого относно механизми, цени, магазини и каквото друго се сетите. Що се отнася до цветови решения, разположение в помещение и разпределение на площ на гардероба не мисля, че има нужда от коментар. Всеки си знае жилището, нуждите и възможностите :wink:

SoWhat, абсолютно си прав. Проблема наистина е в долната част на вратата. Даже проблемите са два. Първо, външната врата спрямо вътрешната отваря леко повече в долния край, говорим за 3 до 4 мм. Демек някой не е досметнал правилно дължината на планката :axe: Второ, наложи се да преместя долните механизми на вътрешната врата с 5мм в посока пода, иначе ролките задират в релсата. И двата проблема са видни от снимките при вглеждане.
Проблеми с чекмеджетата няма, тъй като вратите се припокриват минимално и при пълно отваряне достъпа до вътрешността на гардероба е повече от добра :-D

malka_mitka, както написах конструктивната част беше предимно в ръцете на мой приятел, на когото дължа изчанченото си бюро и странния шкаф за тераса с вграден газов котлон. Изобщо, бива ме да го тормозя :roll:
Предполагам, че питаш за височината на вратите, разстояния между таван и дъно на гардероба? Уточни какво ти трябва и ще опитам да помогна.

kretio74, с удоволствие ще разгледам и направеното от теб :2thumbs:

Сетих се още нещо, този механизъм за плъзгащи врати всъщност е за по дебелото ПДЧ, а не за 18-ка. И за да не зее грозна фуга между вратите реших проблема посредством избор на подходящи кант дръжки. Още, гардероба е сглабян прав поради височината си. За нивелиране са монтирани регулируеми крачета. В средата са обикновени пластмасови ( примерно http://balkanyug.bg/v3/bg/catalogue/product/763 ), а под страниците са метални за гардероб ( примерно http://neoform.org/bg/product-view/23/898.html )

Ето и чекмеджетата

Изображение

Изображение

Тема "Гардероб с плъзгащи врати (да се похваля)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: