Всичко за дърводелството
Здравейте,
И на мен ми се налага да си направя два гардероба (вградени) с плъзгащи врати, защото няма място за слагането на стандартни такива. Вградените гардероби ще бъдат в две ниши (от двете страни и гръб с панел). Тъй като искам да стигат до тавана се чудя - има ли механизми, които да се монтират на пода (теракота), а горната релса да е директно забодена на тавана?
Поздрави
maroka - специалист
Здравей Колега,
всеки механизъм с долно водене (носене на тежестта на вратите) ти позволява това, което искаш да направиш.
благодаря, колега, ще разгледам какво предлагат из Практикер и Бриколаж като варианти. Сега ми идва друга идея - дали такива PVC плостости, които използват като пълнеж на алуминиеви врати могат да се използват за плъзгаща врата? Предполагам са доста по-евтини, по-леки, а и ще се вържат с интериора (всичките ми врати са алуминиеви с PVC пълнеж). Въпросът е, че не видят къде се продават такива пълнежи. Обмислях също и врата-хармоника, но стандартните са около 2 метра високи, а на мен ми трябва 2.50.

Поздрави
marmoz - специалист
Sn0wBiZz написа:
ще разгледам какво предлагат из Практикер и Бриколаж като варианти
Ако съм те разбрал правилни,че търсиш механизми от гореспоменатите вериги-забрави,отиди в специализирани магазини за мебелен обков :)
maroka - специалист
В допълнение към написаното от marmoz да добавя, че стандарт на механизъм за гардеробни врати тип "хармоника" няма - правиш си ги по размер.

"Пълнежа" на интериорните ти врати най-вероятно е ПДЧ 6/8 мм. за повечето, в банята най-вероятно е PVC плоскост, заради влагата.
Складове за подобен тип плоскости колкото щеш.
Другият вариант е да си избереш тънка мебелна плоскост и с нея да си направиш вратите, щом държиш да са лекички и лесни за ползване.

С 2 думи...варианти да искаш :)
mavryt4o - майстор
Ще използвам темата да ви питам за съвет.Имам една ниша в стената на спалнята в която искам да си вградя гардероб с плъзгащи врати.Размера на нишата е 250 ш и 270 в.Мисля размера на гардероба да е 240 широк на 220 височина и 60 дълбок .вратите 2 по 1250мм.Какви трудности мога да срещна и грешки евентуално?

Прикачен файл

garderob.jpg
garderob.jpg (26.64 KиБ) Видяна 6791 пъти
Здравйте, имам нужда от малко помощ... искам да направя гардероб с плъзгащи врати и с тяхда затворя една ниша в спалнята, ширината е 2.5м. а височината е 2.7м, фактически се получава от стена до стена и от земята до тавана, моля да ме посъветвате какво да купя като механизъм и плоскости(на които да мога в последствие да залепя огледала) консултирах се с един майстор но ми обяви цена от 1200 лв за изработката...моля помогнете!
pipilica - майстор
Мии не е много при тия размери че и огледала искаш. Със сигурност може и да намериш за по-малко пари но шанса майстора да си "остави ръцете" е доста по-голям. Тва дето го искаш не е майтап работа и трябва да се направи качествено щото може да те утрепе.
При тия размери механизъма трябва да е горно водене и трябва да вземеш качествени плочи щото еФтинииката се измята и ще береш ядове след година две. Също зависи и на колко врати искаш да го направиш, правил съм такива неща и не е толкова лесно.
prascho - майстор
Ако е с пълно вътрешно разпределение и читаво ПДЧ на мен ми се вижда относително приемлива цена. Много зависи от майстора /майсторлъка/ и механизма на вратите. Гардероб със същата площ в 'Айко' е:

http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p ... &pid=74675

Ако са две врати 2700х1250мм то при всички положения аз бих хванал гардероба отзад към стената поне на две места-три на височина 2300-2500мм. Нищо не рабирам /но типчно по български давам мнение :) /, но тежестта на подобно чудо ще дойде към 250-270кг без огледала. С огледала вратите ще са доста тежки и може да го обърне /препоръчително е да се хване към задната стена/. Имай предвид, че натоварването при вратите напред при гардероб 2700hх2500мм не е същото като това на 2300hх3000мм.
Neno Er - специалист
При мен не е гардероб, а ниша която затворих с плъзгащи врати.

Изображение

Изображение

Изображение

Използвах тази плъзгаща система защото е най–лесна за монтиране по метода "Направи си сам".
http://www.rosi.bg/reguliruema-plazgash ... -3885.html
За горна и долна релса използвах двойната с широчина 55 мм. защото иначе вратите ще се удрят в механизмите.
Вече са монтирани и кантдръжките.
Горната част е неотваряема.
Важното е да се спазят указанията за точност на размерите. Има ги на чертежа на плъзгащата система.

Тема "Гардероб с плъзгащи врати (да се похваля)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: