Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Входа на барбекюто зееше много празно и реших да го запълня с врати, които да се отварят лесно в двете посоки, за да се носят лесно тавите с мръвките :-D.
Второ действие- взех мерки, направих си модел и след това в склада за дървен материал- 2 броя борови талпи 2м-20см-5см=12 лв Стригосване на материала(щрайхмус) на точна дебелина 4см и цепене на едната талпа наполовина 8лв. Летвички от липа 1,3смх1см на 1,2м -15бр общо 7лв и два броя 4см х1см-2м-5лв. Панти каубойки намерих още миналата година италиански от аукционбг -10 лв и 2-та комплекта.
Трето действие лазене по нервите на комшиите - 5 дена в свободното време на терасата, разминах се без :axe: бой.
Сглобките на дървената рамка ги правих горната затворен нут и перо, долната отворен за по лесно. Проблема ми беше, че банцига дето го имам е до 8см височина, а при мен тесните летви бяха по 9см. Та го разчастих и увеличих хода до 9,5 см за по лесна работа, а след това и центроване на лентата да става перпендикулярен ряза.
Нута го правих с плоско длето 19мм, пробити отвори на гъсто и след това с длето съединяване и точно напасване. Следваше сухо сглобяване и лепене с ц200 на Боро, с много малко отворено време за работа , дърпа много бързо за около 15мин. :arrow: Шаблон от фазер по желаната дъга, тук в движение я промених, на скицата беше по обикновена. И тук една тънкост, след изглаждането на дъгата с шкурка, я имрегнирах със секундно лепило , като се води копир втулката на фрезата, да не се подбива ръба, подбие ли се и се получават вълни от фрезера. :arrow: Фрезоване на кантовете. Следваше смятане на напречните летви и рязане на пасвател по 4 наведнъж, играл съм си със зеге- не е работа.
След това идва време да похваля лентовия шлайф Байкал- първа проба беше, много лесно и бързо сваля, но грубо(такава шкурка имам). Фино го загладих с виброшлайф. :arrow: Последно две ръце яхтен лак- ПРЕДИ сглобяване на летвите. Сглобят ли се е много трудно и бавно боядисването.
На Велик ден монтирах и прогоних пантите. Това е. Поздрави. :)

Снимките ще ги кача в няколко поста.

Прикачен файл

DSC03109.JPG

Прикачен файл

DSC03111.JPG

Прикачен файл

DSC03112.JPG

Прикачен файл

DSC03114.JPG

Прикачен файл

DSC03116.JPG
ZEDYCUS - майстор
:arrow:

Прикачен файл

DSC03117.JPG

Прикачен файл

DSC03125.JPG

Прикачен файл

DSC03129.JPG

Прикачен файл

DSC03130.JPG

Прикачен файл

DSC03134.JPG
ZEDYCUS - майстор
:arrow:

Прикачен файл

DSC03146.JPG

Прикачен файл

DSC03147.JPG

Прикачен файл

DSC03151.JPG

Прикачен файл

DSC03154.JPG

Прикачен файл

DSC03159.JPG
ZEDYCUS - майстор
Финалът. :arrow:

Прикачен файл

DSC03165.JPG

Прикачен файл

DSC03172.JPG

Прикачен файл

DSC03173.JPG

Прикачен файл

DSC03177.JPG

Прикачен файл

DSC03166.JPG
alata_69 - специалист
всичко беше добре до яхтения лак....
не искам да ти обяснявам че е за яхти ,но ти сам ще го разбереш догодина


поздрави
EDI - майстор
Браво, на това му викам майсторска работа :supz: .И аз ще те "порицая" за яхтения.Това "нещо" изобщо не издържа на слънце и влага, на есен вече ще е на люспи и ще пада.За сухо място върши работа, ама намокри ли се, лошо.
ZEDYCUS - майстор
:-D Не е яхтен, сега погледнах на кутията какво пише, синтетичен на Целт, но май е все тая. А какъв е най добре да се слага за слънце и дъжд, реално вратите не ги пече пряко слънцето. А за яхтения на беседката го прелакирам на две години и то само където го напича по цял ден слънцето, на заветните страни не му става нищо.
Поздрави.
EDI - майстор
Това май е по-добър вариант, дано издържи възможно най-дълго.Аз от 10-ина години карам на водоразтворимите на ДУФА.Правя 2 или 3 ръце.До сега, каквото съм лакирал, не съм повторил нищо, лака е направо железен, пък и не е много скъп 10-11 лева кутията.
ZEDYCUS - майстор
Ще го потърся в Пловдив, предполагам вече не може да се нанесе върху стария. :?
EDI - майстор
Абе, нанася се, макар по принцип да трябва да е върху чисто дърво.Върху неизчистен безир съм нанасял на един малък прозорец в къщи, държи.Ама върху този лак не знам дали ще стане, няма да може да пропие в дървото.Пробвай на някое отпадъчно парче дърво.

Тема "Каубойски врати- терасно производство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: