Всичко за дърводелството
Винтчо - специалист
Искам да си остъкля балкона, който е с дървен покрив. Мисля да ползвам стъклопакет, доколкото разбрах най-тънките са 24 мм.
Покривът се крепи на греди, съответно с горната водоравна греда се получават Пта. За неотваряемите стъкла е ясно- ще ги захвана от вътрешната страна я с винтове с шайби, я с някакви летви.
Мъката е как да направя отваряемите. Щеше ми се да ползвам някакви П-образни профили, с улей 24 (или повече) мм, но не мога да намеря такива. Единственото, което намерих са Г образни профили в Бриколажа (35х45 мм; вътрешни размери 39х27 (приблизителни). Притеснявам се, че стените им са прекалено тънки и няма да мога да захвана за тях пантите. Едната възможност е към профилите да завинтя летви, а за летвите- панти, което пак не знам, дали ще е достатъчно здраво.
Всякакви предложения са добре дошли.
marmoz - специалист
Пич слушаи сега :)
24мм стаклопакет - за да ти е сигурен стъклопакета на покрива се прави от мин 8мм закалено горно стъкло + 4/1/4 триплекс долно,провери цената на стъклопакета после и тежината му и пак си помисли дали ще правиш зимна градина и дали може да стане от дърво :)
Тани - модератор
Я първо обясни какво искаш да остъкляваш и каква е целта на остъкляването ? Струва ми се , че ако остъклиш както разбрах , при снеговалеж ще ти вали снега на терасата при затворени прозорци, така, че няма смисъл да се набутваш със стъклопакети - те са за помещения с определена херметичност! Малко снимки никога не са излишни!
marmoz - специалист
http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... 41#p440641
На 4 стр. има една снимка :) ако искаш подобно с дърво няма да стане :)
profesionalist_wood - майстор
Мислил съм преди за подобно изпълнение но се отказах.Ще следвам гръцкия модел-с дървени решетки за асма,тъкмо да не наваля снега вътре в балкона
marmoz - специалист
Всъщност аиде Да не лъжа :-D :-D :-D :-D
Става и с дърво ама гредите трябва да са доста солидни,добре изсушени,перфектно импрегнирани и доста още неща :-D :-D :-D :-D

Тема "Остъкляване на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: