• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
nonecon - напреднал
Здравейте, реших да си обърна дървената врата, най-накрая намерих човек, който да го направи, но имаше грозни белези от ноктите на кучето. Затова изшкурих със сшурка повредения участък( за цялата врата не ми останаха сили) след това я китосах с кит уж цвят чам стана бяло и тръгнах да я лакирам с лак алкиден на Цент, цвят Бор и вижте какво стана :vom:

Моля помогнете ми със съвет, какво да напрая , за да си запазя хубавия цвят на вратата, не искам да я боядисвам тъмна.
VLADO66 - майстор
След тая запечатка която си направил освен боя не виждам какво друго.
miliad - майстор
Почваш на ново, ама тоя път шкуриш цялата врата, и сигурно си разбрал вече че кит цвят не хваща. Класиката е китосване със смес от лак и фин дървесен прах.
И ако не си сигурен в нещо което ще правиш, направи си проба предварително.
nonecon - напреднал
Аз съм момиче :))) и правя такова нещо за първи път. Предполагам, това обяснява всичко :)

Сумати време виках кой ли не да ми помогне, все не можеха, накрая се ядосах и се заех сама- и....това е резултата :(((((((

Много си харесвам цвета на вратата, няма ли шанс да се направи нещо... например дали няма друг кит..който да е с цвета на вратата...
nonecon - напреднал
miliad написа:
Почваш на ново, ама тоя път шкуриш цялата врата, и сигурно си разбрал вече че кит цвят не хваща. Класиката е китосване със смес от лак и фин дървесен прах.
И ако не си сигурен в нещо което ще правиш, направи си проба предварително.

еми то лошото е че съм налепала с кит и касата.. а нея няма как да я нося да ми я шкурят. а сама вратата нямам сили, аз едвам с 300 зора този участък с ноктите изшкурих....
Последна промяна от nonecon на чет юли 26, 2012 10:31 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Купи си някакъв евтин виброшлаиф 20-25лв. лентова шкурка №150-180 и я почвай без много да натискаш.
SoWhat - специалист
Първо, браво за ентусиазма.

Вземаш от някой френд вибро-шлайф или бормашина с приставка за шлайфане и изтъркваш всичко/ 100-120шкурка/. Не се изискват кой знае колко усилия. От стърготините правиш смес с лак и запълваш неравностите. Като изсъхне, пришлайфаш лекичко. Една ръка лак. Пак пришлайване със 150-200 шкурка и пак лак. Ще стане като купешка.
Успех.

А, колегата ме е изпреварил с подобен съвет.
nonecon - напреднал
Ако някой от вас е от София и има такова чудо, би ли ми услужил за малко?

А кит цвят като вртата дали не се продава??
ebahti - майстор
nonecon написа:
Аз съм момиче :))) и правя такова нещо за първи път. Предполагам, това обяснява всичко :)
Моме,намери си приятел- вратата ще ти и3шкури , ключалката ще смаже.....и те така :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Помощ! Окепазих си хубавата врата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: