Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Значи аз в момента свалям на една стара маса на 50 години изгнилият фурнир с идеята да залепа нов фурнир. Да ама при отлепянето се отделя прах на кристали,дали е от лепилото и опасен ли е? Поливам с вода да го откъртя проклетия фурнир и се отделя лепкава тъмно кафява субстанция след като го продухам с пистолет за горещ въздух и прилича много от лепилото ,,Кале,,едновремешните.Дали са вредни? И за моя изненада под фурнира е залепен вестник на Дойче незнам си какъв поствестник :-D
housedoktor - майстор
Ако е това ,което си мисля е вредно,май формалалдехид съдържат.Не бой се ,за тази дейност е безопасно.Няма цял месец да го дишаш я
miliad - майстор
Ако не беше немския вестник щях да кажа че е туткал. И може да си е. Чист природен продукт.
profesionalist_wood - майстор
Благодаря за отговорите колеги :) Иначе щях да си слагам противогаз :-D А и вестника е от 1939 г :toimonster:
nikolson - майстор
profesionalist_wood написа:
Благодаря за отговорите колеги :) Иначе щях да си слагам противогаз :-D А и вестника е от 1939 г :toimonster:
Стига бе!1939г е преди повече от 70г.Искам да го видя!Да не си го хвърлил!
Иначе,туткала се прави с животински мазнини и вони ужасно при работа-нагрява се на водна баня.Но е безвреден.
Последна промяна от nikolson на вт юли 31, 2012 9:29 am, променено общо 1 път.
profesionalist_wood - майстор
Ще направя снимки и ще ги покажа,ако може някой да го преведе от немски :)
Иначе свалих фурнира отгоре където няма вестници а само отдолу дето има вестници и няма да го пипам.Реших да залепя с дъсчици широчина 15 см.и с дебелина 4 мм минат на щрайхмус,все пак си е много разправия с лепене на фурнир въпреки че имам доста от тях
wanderer - специалист
сигурно отдавна си си оправил масата. само едно малко уточнение. туткала не се приготвя от мазнини!
profesionalist_wood - майстор
Продадох я,бях закъсал за пари. Нормално за дърводелци....

Тема "Въпрос!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: