• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
stefan_doc - напреднал
Вратата на банята на вилата ми е безиросана от едно време. Досега банята не се ползваше. Сега я направих и мисля да я ползвам. Каква обработка да приложа на вратата? Нов слой безир, лак, боя?!
MamaMy - майстор
Аз избрах ПВЦ фолио.
housedoktor - майстор
В твоя случай бих предпочел обикновена блажна боя на два слоя .
VLADO66 - майстор
Ако искаш естествен цвят на дървото.матирай я леко с шкурка изчисти я хубаво особено около дръжките с обезмаслител и я мини с яхтен лак.
tysonlkr - специалист
MamaMy написа:
Аз избрах ПВЦ фолио.
+1
Най лесно става и има най различни цветове и шарки.
miliad - майстор
"безиросана" ме навежда на мисълта, че вратата е масивна дървесина.Вратата от масивна дървесина е от рамка и табли. И как по дяволите на такава врата се лепи ПВЦ фолио!?
И за да сме точни:Колега пиши каква е вратата: масивна таблена, фазерна, шперплатова?
stefan_doc - напреднал
Не разбирам много - вратата е на вилата, а аз съм в София - чамова е, мисля, че на срез е с три слоя, но ще видя.
housedoktor - майстор
Аууу сакън,чамова врата не боядисвай -оттеглям си мнението отпреди :roll: .Трябва ти лак,но в твоя случай на водна основа не е подходящ заради безира.Бих те посъветвал да вземеш по-скъп обикновен лак.
stefan_doc - напреднал
Някаква конкретна марка? Най-добре с линк. Бях се спрял на яхтен лак.
toni_g79 - специалист
housedoktor написа:
Аууу сакън,чамова врата не боядисвай -оттеглям си мнението отпреди :roll: .Трябва ти лак,но в твоя случай на водна основа не е подходящ заради безира.Бих те посъветвал да вземеш по-скъп обикновен лак.
Защо да не я боядисва,какво и пречи :? .Аз само да допълня,че каквото и да я прави,да не забрави да я свали и да запечата долната страна.......
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на врата на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: