• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Вдъхновен от твоята врата, ще правя и аз дъбова врата скоро :)

Но със стъкла вместо панели :cool:
EDI - майстор
Давай :partyman: .И снимки пусни.Моята е долу панели, горе стъкло.Купих си закалено 6 мм.
Фитилчо - майстор
Ще слагам черен лакобел вместо стъкло малко ас :roll:
EDI - майстор
А, бива, бива, чакам да видя какво ще се получи. :partyman: Ето малко от днешната работа.Сглобих долапа, гърба е ламинат - чудех се какво да сложа и дали да не си купя шперплат един лист, ама се сетих, че имам един пакет ламинат, та таман ми дойде. :lol: Нахаках го с видии 4Х40 да е здраво, че трябваше да оправям и геометрията с гърба, диагоналите ми избягаха с 5 мм.Шлайфах го долапа и му ударих две ръце лак.Тук на снимките е още мокър от втората ръка.Залепих вратичките и ги шлайфах.Чудя се дали да не оставя рамките бели, или да им ударя друг цвят лак.Всичко е цвят дъб, а ми се намира и тик, може да направя комбинация.От едната страна ще има два рафта, от другата един - така рече жената. :prayer: :lol:

Прикачен файл

DSCF0448 гръб.jpg

Прикачен файл

DSCF0447 предница близък план.jpg

Прикачен файл

DSCF0446 шкаф предница.jpg
Последна промяна от EDI на ср юни 18, 2014 3:22 pm, променено общо 2 пъти.
EDI - майстор
Продължението.Някой ползва ли такива ъглови сглобки.Сглобаеми са, с винт.Помагат за сглобяването.По принцип ми махам, ама тука ги оставих да държат средните две крачета и челния перваз.

Прикачен файл

DSCF0452 изглед с врати.jpg
DSCF0452 изглед с врати.jpg (111.01 KиБ) Видяна 1883 пъти

Прикачен файл

DSCF0450 вратички.jpg
DSCF0450 вратички.jpg (105.58 KиБ) Видяна 1883 пъти

Прикачен файл

DSCF0449 дъно.jpg
ZEDYCUS - майстор
Екстра е , аз бих ги оставил така вратите , да има контраст. :partyman:
Ползвам подобни сглобки, но са без толкова стърчащи уши. И винтовете са на 0,6см от ръба-канта, твоите са по хубави, винта не може да пукне дървото или плоскостта. В Пловдив не съм ги мяркал по магазините за обков.
EDI - майстор
И аз за контраста се замислих, ама ще чуя и жената какво ще рече.Тези сглобки от РОСИ ги бях купувал - http://www.rosi.bg/metalna-aglova-sglob ... -2722.html .
bimbaeco - майстор
Много добре върви проектът. Според мене вратичките ще станат най-красиви, ако ги направиш както каже жената :wink:.
Уф, пак си ме изпреварил докато пишех
kendal - специалист
Гледам приключваш проекта става идеално,би ли споделил каква е идеята цокъла да е от три части ,а не от една цяла дъсчица.
EDI - майстор
Да Мишо, и аз реших да рече жената, долапа ще е в нейната стая - кухненската част. :-D :lol: Макар да съм почти сигурен, че няма да одобри контраста. :goodman: А причината да е от три части перваза е прозаична :lol: - дъските, дето ги имам са дълги 1000 мм, а цокъла е 1156.Така и така трябваше да снаждам на едно място, реших средните крака да ги пусна до челото и да разделя цокъла на 3 части, да има някаква симетрия.Хем вкарах в употреба останали парчета от дъските.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Тема "Малко мебели, собствено производство, за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: