• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Ако ходиш си носи амбалаж! Разливат от големи опаковки. А Осмо продава Миланов. По спомен имаше и 0.125 опаковки.
Фитилчо - майстор
Икеа е полуфабрикат, добре си усетил ....
И на мен не ми се нравят... зависи, някой неща стават :wink:
EDI - майстор
Ето го плота.Материала е дъб.Покритието е 6 слоя лак.4 слоя ДУФА АНТИСЕПТИК с прешлайфане между всяка ръка и 2 слоя паркетен АКВА с тефлон на МЕГАХИМ.Другата събота ще карам долапа на вилата и ще монтирам и плота.

Прикачен файл

1.jpg
cvetankirilov - специалист
Здравейте, искам да направя и аз такъв плот(от бук обаче), ама да е за мивка.ТА въпросът е, как да защита дървото от водата , която ще се лее. и дали въобще ще стане тая работа да е с дърво :?
EDI - майстор
Ще стане.Не го прави от бук обаче, има гадната способност да се криви когато му дойде, дори и да е пропарен.По-добре дъб, габър, дори и чам.Трудно ще докараш покритие, което да е дълготрайно.Най-добре ми се струват маслата, но си искат поддържане.Другия вариант е 5-6 слоя хубав лак, с прешлайфане между слоевете, на водна основа за външна употреба.Ама пак няма 100% гаранция.
griffin - майстор
Еди на тоя плот направо кънки мой се карат и няма да има драскотини хехехе :).
За кухненските плотове не може ли да се ползва епоксидна смола разлята като лак върху плота?
EDI - майстор
Да, стана идеално гладък и огледален след 6 слоя лак :lol: .ДУФА-та по принцип е матов, но като ударих двата слоя паркетен, който пак уж е леко матов, придоби и отражателна способност. :lol: Шлайфане му е майката. :-D :lol: Абе ще стане и с епоксидните покрития, дето са за индустриални подове, ама те доста пари идват, пък и май няма малки разфасовки.Не знам как ще се държи обикновената епоксидна или полиестерна смола от към нараняване, не съм пробвал да работя със смола.Пък и няма достатъчна бистрота.Има разни смоли за бижута, които са идеално прозрачни, ама първо много скъпи и второ нямам представа издържат ли на вода, триене и чукване.
cvetankirilov - специалист
EDI би ли споделил как изработи дръжките на предно шкафче, което си правил. И какви фрезери са необходими?
EDI - майстор
За това ли иде реч.Ето с този фрезер на снимката става.Първо минаваш на два паса за се получи вдлъбването от всяка страна, като вдигаш долната част на фрезера над масата, после използваш само заоблената режеща част на още два паса от всяка страна

Прикачен файл

127 TEK 413.jpg
127 TEK 413.jpg (22.35 KиБ) Видяна 1641 пъти

Прикачен файл

DSC019461111881111.jpg
DSC019461111881111.jpg (44.15 KиБ) Видяна 1641 пъти
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Малко мебели, собствено производство, за вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: